XVI. Magyar Munkajogi Konferencia – Dinamikus tradíció


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A Dunakanyar kétségtelenül hazánk egyik leginkább magával ragadó természeti kincse. Nem véletlen, hogy a Wolters Kluwer Hungary Kft. e régió szívében szervezi meg immár 16. alkalommal rendezvényei ékkövét, a Magyar Munkajogi Konferenciát 2019. október 8. és 10. között. A munkajogászok és az emberierőforrás-gazdálkodással foglalkozó szakemberek legnagyobb múltra visszatekintő seregszemléjén minden esztendőben közel háromszázan képviseltetik magukat a tapasztaltabb és az ifjú generáció tagjai. Büszkeséggel tölt el minket, hogy vendégeink rendszerint értékes szakmai tapasztalatokkal, valamint maradandó közösségi élményekkel gazdagodva hagyják el a…

A Dunakanyar kétségtelenül hazánk egyik leginkább magával ragadó természeti kincse. Nem véletlen, hogy a Wolters Kluwer Hungary Kft. e régió szívében szervezi meg immár 16. alkalommal rendezvényei ékkövét, a Magyar Munkajogi Konferenciát 2019. október 8. és 10. között.

A munkajogászok és az emberierőforrás-gazdálkodással foglalkozó szakemberek legnagyobb múltra visszatekintő seregszemléjén minden esztendőben közel háromszázan képviseltetik magukat a tapasztaltabb és az ifjú generáció tagjai.

Büszkeséggel tölt el minket, hogy vendégeink rendszerint értékes szakmai tapasztalatokkal, valamint maradandó közösségi élményekkel gazdagodva hagyják el a helyszínt biztosító Thermal Hotel Visegrádot:

  • „Az előadások szakmai színvonala, az előadók magas tudása, a kiváló szervezőmunka, az elhelyezés, ellátás minősége hozta a sok éve megszokott nagyszerű formát. Csak így tovább, sok sikert kívánok! A 15 alkalomból szerintem 10-11-en részt vettem, remélem, lesz még rá módom!”
  • „Először vettem részt a konferencián és nagyon jól éreztem magam. Jó volt a szervezés, nagyon jók voltak az előadások és a kísérő programok is. Remélem, jövőre is lesz lehetőségem részt venni a rendezvényen.”
  • „Színvonalas rendezvény, egyedülálló a műfajban.”

A résztvevők idén is érdekfeszítő plenáris előadásokon, továbbá a mélyebb műhelymunkának teret engedő szemináriumokon (többek között kerekasztal-beszélgetésen, illetve munkaügyi bírósági ítéletekhez kapcsolódó pódiumvitán) vehetnek részt. Kiemelt érdeklődésre számot tartó előadásaink a teljesség igénye nélkül:

  • A kollektív szerződés mint általános szerződési feltételProf. Dr. Kiss György (az MTA levelező tagja)
  • A munkáltatói utasítás – jog vagy kötelesség? – Dr. Nádas György (ügyvéd, egyetemi docens, Debreceni Egyetem)
  • A „pszichoterror” és következményei a munkahelyen – Dr. Dudás Katalin (ügyvéd, dr. Dudás Katalin Ügyvédi Iroda)

A napközben szerzett tudományos impulzusokra oldott hangulatú esti programokon (Munkajog a szaunában, kötetlen beszélgetés közepette elköltött finom vacsorák, valamint szórakozás a PartYssimo együttes zenéjére) tehetik fel a koronát a jelenlévők.

Az elmúlt évekhez hasonlóan ismét színvonalas konferenciakötetben lesz olvasható az előadások szerkesztett, az adott témát bővebben tárgyaló változata.

Bővebb információkért kérjük, látogasson el a rendezvény hivatalos weboldalára:

www.munkajogikonferencia.hu

A kezdésig egy hónap ugyan hátravan, a szálloda azonban már szinte teljesen megtelt.

Éljen a „szinte” kifejezés adta lehetőséggel, s foglalja le az utolsó szabad helyeket ide kattintva!

VisegRád vár!


Kapcsolódó cikkek

2024. december 6.

Papírból PDF – az új ingatlan-nyilvántartás

A jelenlegi ingatlan-nyilvántartásunk egy 1997-es törvényen alapul, és jogosan vetődik fel bennünk a kérdés, hogy ez a több mint két évtizedes szabályozás releváns rendelkezéseket tartalmaz-e. Az ezzel kapcsolatban felmerülő igény, illetve a COVID által okozott válsághelyzet következtében a szükség is egyre jobban nőtt egy gyors, hatékony, egyszerű és legfontosabbak közt elektronikus rendszerre, hogy hivatalos ügyeinket tudjuk intézni. Az Ars Boni cikkpályázat keretében készült írásban ezt az új és modern, elektronikus világba lépő jogintézményt szabályozó és véglegesnek tűnő 2021.évi C. törvényt fogom összehasonlítani eredeti, kihirdetéskori szövegével, illetve a jelenleg hatályos – de nemsokára „régi”-nek aposztrofált – ingatlan-nyilvántartásról szóló 1997. évi CXLI. törvénnyel.