Fenntartható értékeink címmel programot indít az OBH


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Az egyéves programnak három pillére lesz: a „jó bíró”, a „zöld bíróság” és a „családok a fókuszban” – mondta Handó Tünde.

Fenntartható értékeink címmel indít értékmegőrző programot az Országos Bírósági Hivatal (OBH) – jelentette be Handó Tünde, az OBH elnöke egy sajtbeszélgetésen.

Handó Tünde elmondta, az egyéves programnak három pillére lesz: a „jó bíró”, a „zöld bíróság” és a „családok a fókuszban”.

Kiemelte: a bíróknak elsősorban a jogvitákat kell nyugvópontra juttatniuk, de emellett a bírók, a bíróságok évszázadok óta az értékek hordozói, a kultúra őrzői.

Az OBH ennek jegyében már 2012 óta kiemelt figyelmet fordít a történelemre és a hagyományápolásra, most pedig párbeszédet indítanak arról, milyen a jó bíró a 21. századi Magyarországon. Ennek keretében a többi között bemutatják azokat az „ikonokat”, akik a mai bíróknak példaképül szolgálhatnak – tette hozzá.

A „zöld bírósággal” kapcsolatban közölte, eddig is számos bírósági beruházás ennek szellemében valósult meg, a program keretében pedig fokozottan támogatják a környezetbarát és energiatudatos megoldásokat, kiemelt figyelmet fordítanak a felmelegedés elleni védelemre, a fűtéskorszerűsítésre, az energiatakarékosságra. „A célunk az, hogy a jó gyakorlatokat bemutassuk, és példaként állítsuk, például az októberi környezetvédelmi konferenciánkon” – mondta.

A családbarát bírósággal kapcsolatban az OBH elnöke elmondta: a bíróságokon dolgozók ma összességében 7600, 18 éven aluli gyermeket nevelnek, ezért is különösen fontos, hogy meg tudják tartani az egyensúlyt az otthon és a munkahely között. Kitért arra, hogy 2012 óta törekednek a bíróságok családbaráttá alakítására, így lehetővé tették a többi között a részmunkaidős munkavégzést, a rugalmas munkaidőt, a gyermekmegőrzést is.

Handó Tünde közölte: a bíróságokon nagy arányban indulnak családjogi perek, így a bírók felkészítésére, oktatására is nagy figyelmet fordítanak. A Fenntartható értékeink programban ezt a munkát akarják folytatni és kiszélesíteni, például novemberben konferenciát rendeznek a gyermekközpontú igazgatásról, és Az igazság arcai címmel gyermekrajzpályázatot hirdetnek.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. július 26.

„Mit lájkol a gyerek?” – a szülőket segíti az NMHH új kiadványa

A közösségi médiafelületek használata ma már a fiatalok mindennapjainak részévé vált, ezért a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) kiemelt figyelmet fordít az ezen felületek kínálta lehetőségekre és kockázatokra. Gyermeknapon jelent meg a hatóság fiataloknak szóló „Sztorik a zsebben – Történetek a közösségi médiából” című kiadványa, amely most a szülőknek szánt „Mit lájkol a gyerek – Szülőknek a közösségi médiáról” elnevezésű tájékoztatófüzettel egészült ki. Az új brossúra célja, hogy bemutassa a közösségi oldalak működésének főbb szabályszerűségeit, és támpontokat adjon a szülőknek, hogyan segíthetik gyermekeiket eligazodni ezeken a platformokon, miközben felhívja a figyelmet a közösségi média kockázataira, de annak előnyeit is számba veszi.