A szerkezetátalakítási eljárás megindításáról gyakorlati szemmel I.
2022. július 1-jétől hatályos az EU Szerkezetátalakítási és fizetésképtelenségi irányelvét átültető magyar törvény.
Kapcsolódó termékek: Jogi kiadványok, Ügyvéd Jogtár demo
Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.
Két minap beterjesztett törvényjavaslat egyes törvények Magyarország államhatárának hatékonyabb védelmével és a tömeges bevándorlás kezelésével összefüggő módosításáról szól.
A T/5983 törvényjavaslat a Menedékjogról szóló törvény módosításával bevezeti „A tömeges bevándorlás okozta válsághelyzet”-ként nevesített új jogi kategóriát, ami gyakorlatilag egyfajta szükségállapot bevezetését teszi lehetővé a kormány részéről, amit rendeleti úton bármikor kihirdethet, ha a Magyarországra érkező elismerést kérők száma egy bizonyos mennyiséget meghalad. A menedékjogi kérelmeket ezentúl a határon is el lehet bírálni gyorsított formában, és a Pp. módosításával az erre irányú felülvizsgálati eljárásokat is felgyorsítják.
A tömeges bevándorlás okozta válsághelyzet esetén a Honvédelmi Törvény tervezett módosítása szerint a hadsereg is bevethető Magyarország területén, és a katonák korlátozott tűzparancsot kapnak.
A Btk. módosítások olyan új tényállásokat vezetnek be, mint a határzár tiltott átlépése (Btk. 352/A. §), a határzár megrongálása (Btk. 352/B. §), valamint a határzárral kapcsolatos építési munka akadályozása (Btk. 352/C. §).
A T/5985 törvényjavaslat egyik eleme a rendőrségi törvényt módosítja, miszerint szerint a rendőr magánlakásba bebocsátás vagy hatósági határozat nélkül nem léphet be, illetve nem hatolhat be, kivéve tömeges bevándorlás okozta válsághelyzetben, Magyarország területén jogellenesen tartózkodó személy felkutatása érdekében, ha alaposan feltételezhető, hogy a magánlakásban ilyen személyek tartózkodnak.
2022. július 1-jétől hatályos az EU Szerkezetátalakítási és fizetésképtelenségi irányelvét átültető magyar törvény.
A 2024. évi VII. törvény és a MiCA A magyar jogi szabályozás alapja a 2024. évi VII. törvény a kriptoeszközök piacáról, amely részletesen szabályozza az egyes kriptoeszközök kibocsátását és a hozzájuk kapcsolódó egyes szolgáltatásokat. Ezen túlmenően, az Európai Unióban a kriptoeszközökre vonatkozó szabályozást a MiCA Rendelet (Markets in Crypto Assets; az EURÓPAI PARLAMENT ÉS A […]
Alábbi cikkünkben a 2024/104–106. számú Magyar Közlönyben megjelent szakmai újdonságok közül válogattunk.
Köszönjük, hogy feliratkozott hírlevelünkre!
Kérem, pipálja be a captchát elküldés előtt
Ha egy másik hírlevélre is fel szeretne iratkozni, vagy nem sikerült a feliratkozás, akkor kérjük frissítse meg a böngészőjében ezt az oldalt (F5)!
Kérem, válasszon egyet hírleveleink közül!