A felmondás indoklása, avagy „eltérő bánásmód” a munka világában
Európai ítélet született a határozott idejű munkaszerződés megszüntetése esetén elmaradt indoklás jogellenességéről.
Kapcsolódó termékek: Jogi kiadványok, Ügyvéd Jogtár demo
Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.
Az EU tervei szerint segítséget nyújtana a koronavírus miatt veszteségekkel küzdő európai vállalkozások számára, hogy így vegye elejét a külföldi versenytársak általi felvásárlásoknak.
Azt EU a program keretében engedélyezné a tagállami kormányok számára, hogy pénzügyi segítséget nyújtsanak a rászoruló vállalakozásoknak, vagy akár tulajdont is szerezhetnek.
Már folynak a tárgyalások a tagállamokkal a részletekről, de a Bizottság ezt a lehetőséget csak „végső intézkedésnek” szánja.
A tervezett szabályozás lényege, hogy védelmet nyújtson a külföldi állami vállalatok tisztességtelen magatartása ellen.
A koronavírus jelentős gazdasági hatásainak ellensúlyozására az EU jelenleg is az eu-s székhellyel rendelkező vállalkozások védelmére törekszik.
„A tervezett szabályozás kívül esik az EU állami támogatások ellenőrzési rendszerén és különösen fontos lehet a tagállamok számára, hogy beavatkozhassanak, ha a stratégiai társaságokkal szembeni külföldi ellenséges felvásárlást tapasztalnak” – jelentette ki az Európai Bizottság szóvivője.
„Mint minden válság esetén, az ipari és vállalati szektor nyomás alatt van. Kulcsfontosságú, hogy az EU ipara fenntartsa az ellenálló képességét, továbbra is képes legyen kiszolgálni az uniós polgárok igényeit, valamint a stratégiai eszközöket és technológiát is meg kell őrizni” – tette hozzá a szóvivő.
Az EU aggodalmát fejezte ki amiatt, hogy a külföldi befektetők megkísérelhetik az európai társaságok felvásárlását „a kulcsfontosságú technológiák, infrastruktúra vagy szakértelem irányítása érdekében”. A Bizottság szerint ” ez biztonsági aggályokat vet fel „.
A múlt hónapban az Európai Bizottság iránymutatásokat adott ki annak érdekében, hogy az egész EU-ra kiterjedő egységes megközelítést biztosítson a külföldi befektetések átvilágítására a közegészségügyi válság és a kapcsolódó gazdasági sebezhetőség idején”.
Az európai vállalatok már régóta a kínai riválisok célpontjai, így a nagy állami tulajdonú vállalatok is, és a jelentős gazdasági visszaesés, illetve a részvényárak meredek csökkenése sebezhetőbbé teszi ezen vállalatokat a tengerentúli felvásárlókkal szemben.
„A Bizottság tisztában van azon aggodalmakkal, amelyek szerint a harmadik országbeli támogatásokból vagy állami támogatásokból részesülő vállalkozások torzító hatással lehetnek az európai belső piacra” – tette hozzá a Bizottság szóvivője.
Tavaly márciusban fogadta el az EU az új külföldi befektetésekre vonatkozó átvilágítási rendeleteit, amelyek 2020 októberétől alkalmazandók.
(bbc.com)
Európai ítélet született a határozott idejű munkaszerződés megszüntetése esetén elmaradt indoklás jogellenességéről.
Az EU Bírósága arra kereste a választ, összeegyeztethető-e a vonatkozó uniós irányelvvel az a német jogszabály, melynek értelmében egy bank az „aktívák-passzívák” számítási módszere alapján tart igényt előtörlesztési kompenzációra.
Ismét terítékre került Luxembourgban a csoportos létszámleépítésre vonatkozó európai uniós irányelv értelmezése egy spanyol jogvita eldöntésével kapcsolatban.
Köszönjük, hogy feliratkozott hírlevelünkre!
Kérem, pipálja be a captchát elküldés előtt
Ha egy másik hírlevélre is fel szeretne iratkozni, vagy nem sikerült a feliratkozás, akkor kérjük frissítse meg a böngészőjében ezt az oldalt (F5)!
Kérem, válasszon egyet hírleveleink közül!