EUB-verdikt a vádlott távollétében meghozott ítéletről
Az EU luxembourgi bírósága szerint megfelelő feltételek mellett a vádlott fellelhetetlensége esetén, távollétében is megtartható a tárgyalás vagy hozható büntetőítélet.
Kapcsolódó termékek: Jogi kiadványok, Ügyvéd Jogtár demo
Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.
Az Európa Tanács az Emberi Jogok Európai Bírósága Ítéleteinek Végrehajtásával Foglalkozó Osztálya új tematikus tájékoztatót tett közzé a családon belüli erőszakkal kapcsolatos bírósági ügyekről.
A tájékoztató összefoglalja a 12 tagállam által a családon belüli erőszak megelőzésére, az áldozatok védelmére és az elkövetők felelősségre vonására tett intézkedéseket, amelyek az EJEB 18 különböző ítélete alapján születtek.
A tájékoztató olyan témákat fed le, mint a figyelemfelkeltő intézkedések, az áldozatok jogi védelmének és támogatásának megerősítése, valamint a nyomozások javítása, valamint a nyomon követés és az adatgyűjtés javítását célzó lépések.
Ez a tizenharmadik a nemzeti jog, politika és gyakorlat változásairól szóló tematikus tájékoztató sorozatban Európa-szerte az EJEB ítéleteinek végrehajtásához kapcsolódóan. A korábbi adatlapok alkotmányos ügyekkel, hatékony nyomozással, vallásszabadsággal, környezetvédelemmel, az igazságszolgáltatás függetlenségével és pártatlanságával, a gyermekek jogaival, a véleménynyilvánítás szabadságával, a fogva tartás körülményeivel, az LMBTI-személyek jogaival, a gyülekezési és egyesülési szabadsággal, a migrációval és a menedékjoggal, valamint a romák és utazók jogaival foglalkoztak.
(coe.int)
Az EU luxembourgi bírósága szerint megfelelő feltételek mellett a vádlott fellelhetetlensége esetén, távollétében is megtartható a tárgyalás vagy hozható büntetőítélet.
Technológiai vezetők találkoztak az amerikai törvényhozókkal a Capitol Hillben, hogy megvitassák az AI szabályozás jövőjét.
Egy férjezett, menekült kiskorú lány családegyesítési jogával kapcsolatban született döntés az Európai Unió Bíróságán egy Belgiumban kezdődött humanitárius vízumkérelmi ügy nyomán.
Köszönjük, hogy feliratkozott hírlevelünkre!
Kérem, pipálja be a captchát elküldés előtt
Ha egy másik hírlevélre is fel szeretne iratkozni, vagy nem sikerült a feliratkozás, akkor kérjük frissítse meg a böngészőjében ezt az oldalt (F5)!
Kérem, válasszon egyet hírleveleink közül!