Handó szerint ez a bíróság feladata


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A bíróság nem azért van, hogy megnehezítse az emberek életét, hanem, hogy megkönnyítse – mondta Handó Tünde, az Országos Bírósági Hivatal (OBH) elnöke Budapesten kedden.


A szabályok betartását a bíróságoknak következetesen meg kell követelniük, a jogszerűségre törekvés azonban nem önmagáért fontos. Azért kell betartani és betartatni a jogszabályokat, hogy könnyebb, egyszerűbb legyen az emberek élete. Csakis így válhat a bírói kar a jogállam zászlóshajójává – fogalmazott az OBH vezetője.

Handó Tünde beszélt félidejéhez érő kilencéves elnöki ciklusának eredményeiről: a javuló ügyforgalmi adatokról, a bíróságok klasszikus ítélkező feladatain túlmenő társadalmi felelősségvállalásáról, így többek között a Nyitott bíróság, a Gyermekközpontú igazságszolgáltatás, a Tanúgondozás és áldozatvédelem, valamint a Bírósági közvetítés elnevezésű programokról.

[htmlbox Változásfigyeltetés]

 

Mindezek a kezdeményezések a bírósági működés szolgáltató jellegét helyezik előtérbe, azt az igényt testesítik meg, hogy az igazságszolgáltatás legyen az ügyfelek számára könnyen elérhető, megismerhető és érthető – mondta az OBH elnöke

Az OBH kedden a Magyar Igazságügyi Akadémián szervezett szakmai konferenciát csaknem harminc budapesti nagykövetség képviselőinek a polgári igazságszolgáltatás európai napja alkalmából. A kezdeményezés célja, hogy az állampolgárok minél közelebb kerüljenek az igazságszolgáltatáshoz, minél jobban megismerjék és megértsék jogaikat, a bírósági rendszer működését – közölte az OBH.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. április 25.

Így működik a közösségi finanszírozás

A fintech-forradalom egyik mérhető sikertörténete, hogy miként vált az adomány és előfizetés jellegű közösségi finanszírozás a hagyományos forrásgyűjtési módszerek – mint a klasszikus banki finanszírozás vagy a kockázati tőkebefektetések – alternatívájává. Ebből a gyors fejlődésből az is következik, hogy kevésbé egységes a kép a köztudatban a „crowdfunding” jelenségről. Hány formája van? Melyek esnek szabályozás alá? Kik a szereplők a folyamatban? Milyen jogszabályok vonatkoznak rá?  Hogyan adóznak? Sok-sok tisztázandó körülmény közül a fő kérdés mindenekelőtt azonban az, hogy megjelennek-e erre szakosodott szolgáltatók Magyarországon is. A Jalsovszky Ügyvédi Iroda összefoglalójából sok kérdésre választ kapunk.

2024. április 25.

NMHH: reklámriport miatt bírságolt a médiatanács

Túlmutatott a támogatás megengedett keretein a Trendmánia című műsorszám december 16-án sugárzott adása, ezzel a TV2 megsértette a törvényi rendelkezést, a médiatanács emiatt megbírságolta a médiaszolgáltatót – közölte a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) kommunikációs igazgatósága