Újabb szankciókat vezetett be az USA Oroszországgal szemben


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Donald Trump elnök szerdán írta alá azt a jogszabályt, amely újabb szankciókat léptet életbe Oroszországgal, Iránnal, illetve Észak-Koreával szemben és korlátozza az elnök azon jogát, hogy a jelenleg az oroszokkal szemben hatályban lévő szankciókon enyhítsen.


Trump elnök úgy foglalt állást, hogy ugyan egyetért azzal, hogy az agresszív és destabilizáló viselkedést durva eszközökkel kell szankcionálni, ugyanakkor alapvetően elhibázottnak tartja a megalkotott jogszabályt. A Fehér Ház közleményében szintén aggodalmának adott hangot, amiért a jogszabály korlátozza az elnök hatáskörét.

A Fehérház Közleményében hangsúlyozta, hogy: „Súlyosan elhibázottnak tartjuk a törvényt, mert beleavatkozik a végrehajtó hatalom hatáskörébe. A Kongresszus már hét éve nem tud megegyezni az egészségügyi törvényről. Ez a törvény a végrehajtó hatalom rugalmasságának korlátozásával gátolja az Egyesült Államok alkuképességét és azt eredményezheti, hogy Kína, Észak-Korea és Oroszország szorosabbra fogja együttműködését. Alkotmányunk létrehozói az elnök kezében adták a külpolitika folytatását, amelyet ez a törvényjavaslat korlátoz. Ki fog derülni, hogy az alapítók jó döntést hoztak – zárul a Fehér Ház közleménye.

A Képviselőház és a Szenátus jelentős többsége szavazott múlt héten a szankciók bevezetése mellett. A szankciók elsősorban Európa érdekeit érintik, mivel azzal, hogy az USA súlyos szankciókkal sújtja az olyan projekteket, amelyekben orosz vállalkozásoknak legalább 33%-os részesedésük van, veszélybe kerülhet az európai földgázvezetékek megépítése is. Az USA döntése, ezért tovább gyengítheti az eddig sem felhőtlen USA-EU kapcsolatokat.

Moszkva nem késlekedett a válasszal, már hétvégén kiutasított számos amerikai diplomatát Oroszországból, és két az USA nagykövetsége által használt épületet is kiürítettek.

(jurist.org.)

[htmlbox jogtar_kepzes]

Kapcsolódó cikkek

2024. április 25.

Így működik a közösségi finanszírozás

A fintech-forradalom egyik mérhető sikertörténete, hogy miként vált az adomány és előfizetés jellegű közösségi finanszírozás a hagyományos forrásgyűjtési módszerek – mint a klasszikus banki finanszírozás vagy a kockázati tőkebefektetések – alternatívájává. Ebből a gyors fejlődésből az is következik, hogy kevésbé egységes a kép a köztudatban a „crowdfunding” jelenségről. Hány formája van? Melyek esnek szabályozás alá? Kik a szereplők a folyamatban? Milyen jogszabályok vonatkoznak rá?  Hogyan adóznak? Sok-sok tisztázandó körülmény közül a fő kérdés mindenekelőtt azonban az, hogy megjelennek-e erre szakosodott szolgáltatók Magyarországon is. A Jalsovszky Ügyvédi Iroda összefoglalójából sok kérdésre választ kapunk.

2024. április 25.

NMHH: reklámriport miatt bírságolt a médiatanács

Túlmutatott a támogatás megengedett keretein a Trendmánia című műsorszám december 16-án sugárzott adása, ezzel a TV2 megsértette a törvényi rendelkezést, a médiatanács emiatt megbírságolta a médiaszolgáltatót – közölte a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) kommunikációs igazgatósága