A jövő jogászait képzik a Wolters Kluwer Hungary szakemberei


Úttörő szerepet játszik a Pázmány Péter Katolikus Egyetem a jogi technológiai képzésben. A Jog- és Államtudományi Karon 2023. szeptemberében indult LegalTech tantárgy – amelyet a Wolters Kluwer szakemberei tartanak – lehetőséget nyújt a hallgatóknak arra, hogy olyan ismeretekre tegyenek szert, amellyel alkalmazkodhatnak a digitális kor követelményeihez. Az új kurzus sikerét mutatja, hogy pár perc alatt betelt a létszám.

A digitalizáció térnyerésével a jövő jogászai nem engedhetik már meg maguknak, hogy a jogban alkalmazott technológiai megoldások, a jogi innováció ismeretei nélkül végezzék munkájukat. A gyorsan változó világ arra ösztönözte a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Jog- és Államtudományi Karát, hogy elsők között a hazai jogi egyetemek közül, bevezessék a LegalTech tantárgyat a joghallgatók számára. A 2023. szeptemberében indult „Innováció a jogban: LegalTech, Legal Design és a digitális kor gyakorlata” című tantárgy célja, hogy a hallgatók megismerjék a digitális kor jogi kérdéseit, a jogi innováció jelentőségét, a technológiai eszközöket – mint például az adatelemzést, a mesterséges intelligenciát, a dokumentum-automatizációt -, és megértsék, hogyan alkalmazhatóak ezek a jogban.

Az új tantárgy előadásait a hazai piac vezető LegalTech társasága, a Wolters Kluwer Hungary szakértői tartják, akik az elmúlt években számos olyan technológiai megoldást, szolgáltatást fejlesztettek ki, amelyek a 30 évvel ezelőtt elindult jogi adatbázisra, a Jogtárra épültek. A féléves oktatás során a hallgatók megtanulhatják többek között, hogyan tudnak prototípusokat készíteni és tesztelni, hogyan alkalmazhatják a design gondolkodást és a felhasználói kutatást a jogi problémák megoldásában. Megértik, miként használhatják a technológiát etikusan és felelősen a jogi gyakorlatban, figyelembe véve az adatvédelmi és egyéb jogi szempontokat. A tananyag érinti a jogi szolgáltatások működésének menedzselését, a digitális eszközök és stratégiák alkalmazását a jogi szolgáltatások promóciójában és az ügyfelekkel való kommunikációban.

Bővebb információk a kurzusról itt


Kapcsolódó cikkek

2024. május 14.

Digitalizáljunk, automatizáljunk! De mit és hogyan?

„Az informatika a jogász munkájának szinte egészét képes támogatni. Határt ennek leginkább csak a képzeletünk és tájékozottságunk szab.” Vallja Ungváry Botond kamarai jogtanácsos, legaltech szakértő, akivel az informatikai megoldások bevezetéséről, az új technológiákkal szembeni ellenérzésekről és a digitális önképzés fontosságáról beszélgettünk.

2024. május 13.

Nem fordítják hasznukra a saját adataikat a magyar cégek

Nem állnak túl jól a magyar vállalkozások a data governence területéhez tartozó folyamatok bevezetésében és használatában, ahogy abban sem, hogy a saját adataikat pénzzé tegyék. Ahogyan a Portfolio Conferences és a Wolters Kluwer Hungary közös szervezésében megrendezett Digital Compliance by Design&Legaltech Konferencián is elhangzott, a kiberbiztonsági jogi környezet átfogó változása is rámutat arra, hogy egyre növekszik a kibertámadások kockázata, és ezek az incidensek nemcsak a nagyvállalatokat érinthetik, hanem a kibervédelemmel kevésbé foglalkozó kkv-kat is – számol be a portfolio.hu

2024. május 10.

Lépéskényszerben – megfelelési kihívások az e-akadálymentesség terén

Nagy sikerrel zárult a Portfolio Conferences és a Wolters Kluwer Hungary közös szervezésű Digital Compliance by Design & LegalTech konferenciája. Az idén első alkalommal, de hagyományteremtő szándékkal megrendezett esemény fő célja az volt, hogy felhívja a figyelmet a digitális gazdaság új kihívásaira, a digitális térben való jelenlétet meghatározó legfontosabb jogi-szabályozási területekre és nem utolsó sorban egy szakmai közösséget indítson el. Az egyik panelbeszélgetés középpontjában az a webdizájnerek számára megkerülhetetlen változás állt, hogy 2025. június 28-án hatályba lépnek az e-akadálymentességi elvárások a leggyakoribb és legfontosabb digitális szolgáltatások és digitális termékek vonatkozásában.