Az iskolaszövetkezet is igazolhatja a hallgatói szakmai gyakorlatot


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A felsőoktatási törvény kötelező szakmai gyakorlat elvégzését írja elő a hallgatóknak. A szakmai gyakorlat teljesítése feltétele a záróvizsgára bocsátásnak. Az eddig hatályos szabályozás alapján a szakmai gyakorlat elvégzését csak az Oktatási Hivatal által regisztrált szakmai gyakorlóhelyek igazolhatták.


A törvénymódosítás indokolása szerint a gyakorlatban a szakmai gyakorlóhelyeknek az iskolaszövetkezetekkel való együttműködés nagyon hatékony és rugalmas megoldás. Sok gyakorlóhelyet elriaszt a hallgatók közvetlen foglalkoztatásától az azzal járó adminisztráció, többletmunka.

A törvénymódosítás azt az ellentmondásos helyzetet korrigálja, hogy a gyakorlóhely nem igazolhatja a szakmai gyakorlatot, mert az nem minősül munkáltatónak ebben a tekintetben, az iskolaszövetkezet pedig szintén nem igazolhat, mert szakmai gyakorlóhelyként történő regisztrálásához nincsenek meg a saját erőforrásai.

II. Wolters Kluwer Jogi Konferencia

2016. május 11-12. között kerül megrendezés a II. Wolters Kluwer Jogi Konferencia, melynek fő témái között az új Ptk. gyakorlata, valamint az új polgári perrendtartás szerepel.

Napijeggyel a részvétel mindössze 39.990 Ft+ áfa!

Részletes program és jelentkezés >>

A módosítás értelmében ha a szakmai gyakorlatot az iskolaszövetkezet igazolja, azt a szolgáltatás fogadója nyilatkozata alapján teheti, a szolgáltatás fogadója és a munkavégzés tartalma pedig meg kell, hogy feleljen a szakmai gyakorlóhelyekkel és a szakmai gyakorlattal kapcsolatban jogszabályok által támasztott követelményeknek. Így csak a valóban és megfelelő módon teljesített szakmai gyakorlat igazolható a felsőoktatási intézmény felé. Az Oktatási Hivatal a szakmai gyakorlattal kapcsolatos követelmények teljesülését a szolgáltatás fogadójánál ellenőrizheti.
 
Joganyag: 2006. évi X. törvény a szövetkezetekről
Módosítja: 2016. évi XXVII. törvény
Megjelent: MK 2016/55. (IV. 19.)
Hatályos: 2016. 04. 22.


Kapcsolódó cikkek

2024. szeptember 23.

A jövő jogásza podcast: exkluzív beszélgetés dr. Havasi Dezsővel, a MÜK elnökével

A jövő jogásza podcast különkiadásaiban elhangzó exkluzív beszélgetésekben a jogász társadalom életében meghatározó szerepet betöltő jogászoktól, vezetőktől, gondolkodóktól kapunk betekintést abba, hogyan viszonyulnak a jogi munka digitalizációjához. Elsőként dr. Havasi Dezső, a Magyar Ügyvédi Kamara elnöke volt dr. Megyeri Andrea és dr. Ungváry Botond vendége.