Útkeresés a bizonytalanságban: szabályozási homokozók a vállalati mindennapokban
A cikksorozat második része gyakorlati módon és a szabályozási homokozók példáján keresztül arra keresi a választ, mit jelenthetnek ezek a vállalati mindennapokban.
Kapcsolódó termékek: Jogi kiadványok, Ügyvéd Jogtár demo
Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.
A Wolters Kluwer Hungary budafoki irodájában jártak az első szemeszteres joghallgatók.
Nagy örömünkre szolgált, hogy novemberben vendégül láthattuk az ELTE elsőéves joghallgatóinak két csoportját, akik a Bevezetés a jogi adatbázisok kezelésébe órájuk keretében jöttek el hozzánk.
A hallgatóknak megmutattuk az irodánkat, és betekintést nyertek a Jogtár készítésének kulisszatitkaiba: megismerték a Jogtár csapat tagjainak munkáját, az általunk fejlesztett és használt eszközöket, a szoftverfejlesztő csapattal közös fejlesztési tevékenységünket, amelyet a jogszabályok hatályosítása, a jogi adatbázisok naprakészen tartása és az ügyfeleink kérdéseinek kezelése érdekében végzünk nap mint nap.
A technológia használata elengedhetetlen a jogászi szakmában is, mellette viszont érdemes megismerni, hogy mindezek mögött mennyi szakember munkája áll – reméljük, hogy az idelátogató hallgatók amikor legközelebb megnyitják a Jogtárat, már nemcsak egy személytelen adatbázist látnak, ami megkönnyíti a jogászi munkát, hanem látják és értik a háttérben működő munkafolyamatokat és a rajta dolgozó csapatokat.
A hallgatók egy kis színt és vidámságot hoztak a régóta elsősorban home officeban végzett munkanapunkba, köszönjük, hogy jöttetek és várunk a következő szemeszterben is!
A cikksorozat második része gyakorlati módon és a szabályozási homokozók példáján keresztül arra keresi a választ, mit jelenthetnek ezek a vállalati mindennapokban.
A Jövő Jogásza Podcast Különkiadásában a jogász társadalom életében meghatározó szerepet betöltő jogászoktól, vezetőktől kapunk betekintést abba, hogyan viszonyulnak a jogi munka digitalizációjához. Dr. Megyeri Andrea és Dr. Ungváry Botond ezúttal Dr. Herczegh Zsolttal, a Budapesti Ügyvédi Kamara Jogtanácsosi Tagozat elnökével elnökével beszélget.
A kutatók hosszú ideje nem értenek egyet abban, hogy mi minősül nyílt forráskódú mesterséges intelligenciának. Egy befolyásos csoport most felajánlott egy választ.
Köszönjük, hogy feliratkozott hírlevelünkre!
Kérem, pipálja be a captchát elküldés előtt
Ha egy másik hírlevélre is fel szeretne iratkozni, vagy nem sikerült a feliratkozás, akkor kérjük frissítse meg a böngészőjében ezt az oldalt (F5)!
Kérem, válasszon egyet hírleveleink közül!