Útkeresés a bizonytalanságban: szabályozási homokozók a vállalati mindennapokban
A cikksorozat második része gyakorlati módon és a szabályozási homokozók példáján keresztül arra keresi a választ, mit jelenthetnek ezek a vállalati mindennapokban.
Kapcsolódó termékek: Jogi kiadványok, Ügyvéd Jogtár demo
Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.
Idén mind a 15 pályázó munkáját megfelelőnek ítélte meg a Kúria vezetése, így a gyakornoki létszámot is megemelte. Idén negyedik alkalommal dolgozhatnak doktoranduszok a Kúrián.
A Kúria Dísztermében hallgatták meg, március 23-án a Kúria gyakornoki programjába jelentkező doktoranduszokat. Az eseményen jelen volt Dr. Darák Péter, a Kúria elnöke, a Kúria főtitkár-helyettese, a kollégiumok vezetői, tanácselnökök és bírák, valamint a doktori iskolák képviselői is.
A Kúria és az állam-és jogtudományi doktori iskolák által 2014-ben megkötött együttműködési megállapodás alapján a gyakornoki programba felvételt nyert doktorandusz hallgatók a kutatási témájukhoz kapcsolódó ügyekben eljáró tanácshoz kapnak beosztást. A program a kölcsönösség elvén alapul: a gyakornokok a Kúria ítélkező tanácsainak tevékenységét a tanácsra kiosztott ügyekben jogirodalmi kutatás végzésével, tudományos szakvélemény adásával segítik, ugyanakkor lehetőségük nyílik tárgyalások látogatására, a bírákkal történő konzultációra, továbbá tudományos kutatás céljából – elnöki engedéllyel – iratbetekintésre is.
Az idei évre meghirdetett gyakornoki helyekre 16 pályázat érkezett, amelyből csak 15-öt ismertettek, mivel az egyik pályázó visszavonta pályázatát.
A csütörtöki megbeszélés célja a pályázók és elképzeléseik, programjaik megismerése volt, valamint az, hogy mit várnak, mit kívánnak elérni a gyakornoki program során. A meghallgatást Dr. Molnár Gábor, a Kúria Büntető Kollégiumának tanácselnöke vezette.
(lb.hu)
[htmlbox Jogászvilág_hírlevél]A cikksorozat második része gyakorlati módon és a szabályozási homokozók példáján keresztül arra keresi a választ, mit jelenthetnek ezek a vállalati mindennapokban.
A Jövő Jogásza Podcast Különkiadásában a jogász társadalom életében meghatározó szerepet betöltő jogászoktól, vezetőktől kapunk betekintést abba, hogyan viszonyulnak a jogi munka digitalizációjához. Dr. Megyeri Andrea és Dr. Ungváry Botond ezúttal Dr. Herczegh Zsolttal, a Budapesti Ügyvédi Kamara Jogtanácsosi Tagozat elnökével elnökével beszélget.
A kutatók hosszú ideje nem értenek egyet abban, hogy mi minősül nyílt forráskódú mesterséges intelligenciának. Egy befolyásos csoport most felajánlott egy választ.
Köszönjük, hogy feliratkozott hírlevelünkre!
Kérem, pipálja be a captchát elküldés előtt
Ha egy másik hírlevélre is fel szeretne iratkozni, vagy nem sikerült a feliratkozás, akkor kérjük frissítse meg a böngészőjében ezt az oldalt (F5)!
Kérem, válasszon egyet hírleveleink közül!