Útkeresés a bizonytalanságban: szabályozási homokozók a vállalati mindennapokban
A cikksorozat második része gyakorlati módon és a szabályozási homokozók példáján keresztül arra keresi a választ, mit jelenthetnek ezek a vállalati mindennapokban.
Kapcsolódó termékek: Jogi kiadványok, Ügyvéd Jogtár demo
Fejlődés szempontjából ma van a holnap tegnapja: a technológiai fejlődés, a digitalizáció a jogi szakmára is hatással van, és aki ma nem alkalmazkodik a változó helyzethez, nem használja ki az ebben rejlő lehetőségeket, akár már holnap versenyhátrányba kerülhet. A jogi szakmákat érintő innovációk, a legújabb trendek követésére kiváló alkalmat teremt a Wolters Kluwer Hungary LegalTech Meetup sorozata. A tudásmegosztás és szakmai networking terén egyedülálló és páratlanul sikeres rendezvénysorozat tavaly szeptemberben indult, következő ingyenes programja 2024. január 22-én lesz, amelynek témája a jogi működés hatékonyságának javítása a jogi munkafolyamatok automatizálásában rejlő lehetőségek révén.
A LegalTech a jogi szakma első számú támogatójává vált
Bár a jogi szakmák gyakorlói egyre ritkábban kérdőjelezik meg a technológia fontosságát, a benne rejlő lehetőségeket továbbra is csak kevesen használják ki mindennapi munkájuk során. A szemléletváltást, az új megoldások felé történő nyitást késleltetheti azon szükséges ismeretek és készségek hiánya, melyek nélkül aligha alakítható ki az innovatív megoldásokkal szemben a bizalom.
Erre próbál megoldást nyújtani a Wolters Kluwer Hungary, amely 2023 szeptemberében elindította LegalTech Meetup sorozatát. A rendezvények célja, hogy LegalTech vállalatként a jogi innováció iránt nyitott szakmabelieket és érdeklődőket összegyűjtse, és fórumot teremtsen a technológiai újításokkal és gyakorlati alkalmazási lehetőségükkel kapcsolatos gondolatok, tapasztalatok megosztásának.
A ChatGPT-től az automatizációig – a hangsúly a gyakorlatias megközelítésen van
Az ingyenes, havonta megrendezésre kerülő LegalTech Meetupokon a gyakorlatiasságon, az aktív részvételen, a kötetlen párbeszéden van a fókusz. Ezt segíti a rendezvény programjának kialakítása is: a meghívott előadók rövid, gondolatébresztő bevezetőjét, előadását követően kisebb csoportokban folyik tovább a beszélgetés, amit a tapasztalatok megosztása, illetve networking követ. Az előadók között szerepelt eddig Orbán Miklós, a londoni Gunnercooke nemzetközi ügyvédi iroda vezetőségének tagja, dr. Zorkóczy Miklós LL.M., a Legalaise Zorkóczy Ügyvédi Iroda alapítója, és Szabó V. László, a Lakatos, Köves és Társai Ügyvédi Iroda, Legaltech Lab legaltech tanácsadója; dr. Homoki Péter, Senior Counsel, CMS CMNO, dr. Vajda Viktor ügyvezető-helyettes, Neumann János Nkft. és dr. Urbán Viktor blockchain szakértő, Blockchain Koalíció, Neumann János Nkft.
Az egyes meetupok témái követik a LegalTech trendeket, igyekeznek útmutatóul szolgálni a jogi szakmák aktuális kihívásaira. “A témákat összehangoljuk az újonnan létrejött digitális compliance üzletágunk céljaival is, mivel ezen a területen kiemelten fontos a LegalTech megoldások nyújtotta támogatás. Emellett figyeljük a nemzetközi LegalTech trendeket, és természetesen figyelembe vesszük a résztvevők visszajelzéseit is” – fogalmazott dr. Megyeri Andrea, a Wolters Kluwer Hungary Kft Innovációs és tartalomfejlesztési igazgatója, az esemény házigazdája.
A korábbi rendezvényeken szó volt az NLP és LLM technológiáról, a ChatGPT nyújtotta lehetőségekről és kockázatokról, illetve a generatív AI jogi szakmára gyakorolt hatásáról, az okosszerződésekről és a dokumentumautomatizálás világáról, valamint a blockchain technológia jelenlegi kihívásairól és gyakorlati alkalmazási lehetőségeiről.
A jogi munkafolyamatok automatizálása, a jogi szakmák működési hatékonyságát jelentősen növelő lehetőségek lesznek a LegalTech Meetup következő témája: az eseményre 2024. január 22-én kerül sor az újbudai Adaptérben. Az esemény különleges lehetőséget nyújt arra, hogy az érdeklődők első kézből ismerjék meg az irodai, jogi munkafolyamatok automatizálásának lehetőségeit a Microsoft Copilot, a Power Automate és a Praetor AI újdonságain keresztül. Ezt követően kötetlen workshop formában beszélgethetnek a témában érdekelt szakemberekkel arról, milyen lehetőségek nyílnak a hatékonyság növelésére a technológia alkalmazásán keresztül.
A január 22-i LegalTech Meetupra itt tud regisztrálni.
A cikksorozat második része gyakorlati módon és a szabályozási homokozók példáján keresztül arra keresi a választ, mit jelenthetnek ezek a vállalati mindennapokban.
A Jövő Jogásza Podcast Különkiadásában a jogász társadalom életében meghatározó szerepet betöltő jogászoktól, vezetőktől kapunk betekintést abba, hogyan viszonyulnak a jogi munka digitalizációjához. Dr. Megyeri Andrea és Dr. Ungváry Botond ezúttal Dr. Herczegh Zsolttal, a Budapesti Ügyvédi Kamara Jogtanácsosi Tagozat elnökével elnökével beszélget.
A kutatók hosszú ideje nem értenek egyet abban, hogy mi minősül nyílt forráskódú mesterséges intelligenciának. Egy befolyásos csoport most felajánlott egy választ.
Köszönjük, hogy feliratkozott hírlevelünkre!
Kérem, pipálja be a captchát elküldés előtt
Ha egy másik hírlevélre is fel szeretne iratkozni, vagy nem sikerült a feliratkozás, akkor kérjük frissítse meg a böngészőjében ezt az oldalt (F5)!
Kérem, válasszon egyet hírleveleink közül!