Útkeresés a bizonytalanságban: szabályozási homokozók a vállalati mindennapokban
A cikksorozat második része gyakorlati módon és a szabályozási homokozók példáján keresztül arra keresi a választ, mit jelenthetnek ezek a vállalati mindennapokban.
Kapcsolódó termékek: Jogi kiadványok, Ügyvéd Jogtár demo
Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.
A csomagátvilágító röntgenberendezések szolgálatba állítása óta többek között be nem jelentett alkohol- és dohánytermékeket, viperát és boxert is találtak.
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) 2019-ben sikerrel pályázott egy nemzetközi programban, amelynek célja a dohánytermékek illegális kereskedelme elleni küzdelem segítése hatékony és innovatív megoldásokkal. Az elnyert támogatásnak köszönhetően a NAV Záhony, Beregsurány és Röszke közúti határátkelőhelyeire telepíthetett csomagátvilágító készülékeket.
A berendezések előnye, hogy az utasok csomagjainak ellenőrzése gyorsan és elkülönítetten történik. Az átvilágítással a pénzügyőrök az egész csomag tételes ellenőrzése helyett célzott vizsgálatot folytathatnak – derül ki a NAV közleményéből.
A csomagröntgenek használata nemcsak a vámellenőrzés és a forgalom áthaladásának gyorsítását segíti, hanem a vizsgálat során higiénikusabb és biztonságosabb környezetet teremt mind az utasok, mind a pénzügyőrök számára.
A készülékek szolgálatba állítása óta eltelt bő egy hónapban több mint harmincezer alkalommal ellenőrizték a belépők poggyászát, a vizsgálatoknak köszönhetően többször került elő be nem jelentett alkohol- és dohánytermék.
A készülékek azonban nemcsak ezeket a termékeket képesek kiszűrni: júliusban például Röszkén egy csomag átvilágításakor két kés, négy vipera és hat boxer is láthatóvá vált. Az ügyben közbiztonságra különösen veszélyes eszközzel kapcsolatos szabálysértés miatt indult eljárás – jegyezték meg.
A csempészet elleni harcban, a határon átnyúló illegális tevékenységek megelőzésében, a jogsértések visszaszorításában jelentős szerepük van a csomagröntgenek alkalmazásának, amelyek egyúttal hatékonyabb, gyorsabb és biztonságosabb vizsgálatra adnak lehetőséget.
(MTI)
A cikksorozat második része gyakorlati módon és a szabályozási homokozók példáján keresztül arra keresi a választ, mit jelenthetnek ezek a vállalati mindennapokban.
A Jövő Jogásza Podcast Különkiadásában a jogász társadalom életében meghatározó szerepet betöltő jogászoktól, vezetőktől kapunk betekintést abba, hogyan viszonyulnak a jogi munka digitalizációjához. Dr. Megyeri Andrea és Dr. Ungváry Botond ezúttal Dr. Herczegh Zsolttal, a Budapesti Ügyvédi Kamara Jogtanácsosi Tagozat elnökével elnökével beszélget.
A kutatók hosszú ideje nem értenek egyet abban, hogy mi minősül nyílt forráskódú mesterséges intelligenciának. Egy befolyásos csoport most felajánlott egy választ.
Köszönjük, hogy feliratkozott hírlevelünkre!
Kérem, pipálja be a captchát elküldés előtt
Ha egy másik hírlevélre is fel szeretne iratkozni, vagy nem sikerült a feliratkozás, akkor kérjük frissítse meg a böngészőjében ezt az oldalt (F5)!
Kérem, válasszon egyet hírleveleink közül!