„Visszatérne a munkába?” – I.
Néhány gyakorlati tudnivaló a munkavállaló tartós távolléte utáni visszatérésének szabályairól.
Néhány gyakorlati tudnivaló a munkavállaló tartós távolléte utáni visszatérésének szabályairól.
Hogyan teljesített a címkéző algoritmus a bírósági határozatok esetében? Milyen eredményeket ért el adat augmentálással a jogászokból és fejlesztő szakértőkből álló csapat? A cikkből további érdekességek derülnek ki a gépi tanulás jogi szövegre történő adaptálásáról.
Az Országos Bírósági Hivatal elnöke Mailáth György országbíró emlékére idén is tudományos pályázatot hirdet, amelynek keretében az alábbi négy szekcióban várják a pályamunkákat.
Mindössze két hónap állt rendelkezésére a fejlesztőknek és a jogász szakértőknek a projekt során arra, hogy egy jól működő címkéző algoritmust hozzanak létre.
Mi a felügyelt és nem-felügyelt gépi tanulás, és melyiket kellett alkalmazni az anonimizált bírósági határozatokon? Mit lehet kezdeni 28.000 pertárgy megnevezéssel, ha megfelelően akarjuk csoportosítani? Cikkünkben mélyebben is bemutatjuk a machine learning gyakorlati oldalát.
2022. május 7-8-án a Kúria adott otthont a 2022. évi Közép- és Kelet-Európai Perbeszédversenynek. A magyar legfelsőbb bírói fórum tárgyalótermeiben a próbatétel előfordulói zajlottak.
A jog területén is utat tört magának a mesterséges intelligencia: egy ún. multi-label klasszifikáló módszerrel tanították az algoritmust nagy mennyiségű joganyagokon.
Ezúttal az Ukrajnában dúló háború miatt kaphatna a kormány felhatalmazást a gyors döntésekre.
Immáron ötödik alkalommal rendezte meg a Baker McKenzie budapesti irodája a The New Lawyer Challenge elnevezésű innovatív, joghallgatóknak szóló versenyét. A háromfordulós megmérettetésen több száz diák vett részt, közülük tízen jutottak be a döntőbe, ahol élőben mérték össze tudásukat – Az arsboni.hu beszámolója.
Összegezzük a kutatás megállapításait, és megmutatjuk, milyen módon lehetett mérni, hogy mekkora volt az egyetértés az egyes résztvevők kategorizálása során.