A jövő jogásza

2016. július 14.

Károli, Augsburg, Könyvtacskó

Dr. Petrus Szabolcs büntetőjogot tanít az augsburgi jogi egyetemen. Elsősorban az európai jog áll érdeklődésének középpontjában – és az irodalom. Jól érzi magát Németországban, amely kiindulópontja egy másik szenvedélyének, az utazásnak.

2016. június 13.

Ünnepi tanulmányok dr. Hágelmayer Istvánné születésnapjára

Beszélgetés dr. Hágelmayer Istvánné munkajogásszal, az ELTE Munkajogi Tanszékének volt vezetőjével, akinek 81. születésnapja alkalmából a munkajogi szakma 30 kiválósága egy kivételes ajándékkal lepte meg: egy könyvet adtak ki munkajogi tanulmányaikból. A 448 oldalas könyv egy tisztelgés a volt tanáruk felé.

2016. június 13.

Jogi érvelési és érveléselméleti konferencia

A Budapesti Műszaki Egyetem Gazdaság- és Társadalomtudományi Kar (BME-GTK) Filozófia és Tudománytörténet Tanszéke június 3-án konferenciát tartott a jogi érvelés és érveléselmélet témaköréhez kapcsolódóan. A tanszék életében nem újdonság, hogy konferencia keretében mutatja be kutatási eredményeit: 2014-ben a válságkommunikáció területét járták körül a téma szakértői az érvelés elméletének szempontjából.

2016. május 5.

Ügyvédjelölti Tagozat- elnöki kitekintés

Milyen segítséget nyújt az ügyvédjelölteknek az Ügyvédjelölti Tagozat? Milyen kihívások elé nézhetnek az ügyvédjelöltek? Többek közt ezekről a témákról is beszélgettünk dr.Virágh Előd ügyvédjelölttel, a BÜK Ügyvédjelölti Tagozat 2015-ben megválasztott elnökével.

2016. április 26.

Az iskolaszövetkezet is igazolhatja a hallgatói szakmai gyakorlatot

A felsőoktatási törvény kötelező szakmai gyakorlat elvégzését írja elő a hallgatóknak. A szakmai gyakorlat teljesítése feltétele a záróvizsgára bocsátásnak. Az eddig hatályos szabályozás alapján a szakmai gyakorlat elvégzését csak az Oktatási Hivatal által regisztrált szakmai gyakorlóhelyek igazolhatták.

2016. április 15.

A jogi felsőoktatás modernizációjának kérdései

A jogi oktatás fő irányvonalai generációk óta változatlanok Magyarországon, ami egyes álláspontok szerint kifejezetten pozitív, ám egyre több olyan vélemény tűnik fel ezzel szemben, melyek megújítandónak találják a hazai jogászképzés módszertanát. Erről a kérdésről prof. dr. Karsai Krisztinával, a Szegedi Tudományegyetem oktatási rektor-helyettesével, a SZTE Állam- és Jogtudomány Kar Büntetőjogi és Büntető Eljárásjogi Tanszékének tanszékvezetőjével, a modern oktatási módszerek jogi egyetemi képzésbe történő bevezetésének elkötelezett hívével beszélgetett Szakály Zsuzsa[1].

2016. április 13.

Interjú a „vámpírral”, avagy út a szinkronstúdióból egy ügyvédi irodába

Dr. Szvetlov Balázs 2015 szeptemberétől a Kálmán, Szilasi, Sárközi és Társai Ügyvédi Iroda polgári-gazdasági peres ügyekkel foglalkozó ügyvédjelöltje. 2013-ban végzett a Károli Gáspár Református Egyetemen, anyanyelvi szinten beszél angolul és németül, ért spanyolul és olvas hollandul. Emellett kisgyerek kora óta szinkronizál, ő a magyar hangja – többek között – az Alkonyat című amerikai film egyik főhősét, Edward Cullen-t, a vámpírt alakító Robert Pattinson-nak. Balázzsal beszélgetek a szinkronstúdiók világából a jogi pályára vezető útjáról, a pályakezdés nehézségeiről, tapasztalatairól, kihívásairól.

2016. április 13.

A Házszabályon túl

Négy féléven keresztül tart majd a parlamentben A Házszabályon túl című rendezvénysorozat, melynek szervezője az Országgyűlés Hivatalának Törvényhozási Igazgatósága, fővédnökei pedig Kövér László házelnök és Gulyás Gergely törvényhozásért felelős alelnök.