2024-től csak elektronikus űrlapon alapítható kft. szerződésmintával


2024. január 1-től kezdődően amennyiben a korlátolt felelősségű társaság szerződésmintát alkalmaz, a létesítő okiratot kizárólag elektronikus nyomtatvány (űrlap) kitöltésével lehet elkészíteni.

A cégjogi tárgyú miniszteri rendeletek módosításáról szóló 11/2023. (VII. 20.) IM rendelet amely többek között a Cvhr. és az eCvhr., rendelkezéseit módosította, a  2019. június 20-i (EU) 2019/1151 európai parlamenti és tanácsi irányelvnek (Digitális Irányelv) való megfelelést szolgálja.

A cégeljárásban használható mintaszerződések (mintaokiratok) kizárólag elektronikus űrlapként lesznek elérhetőek. A rendeletben szereplő sémadefiníció alapján a nyomtatványfejlesztő (űrlapfejlesztő) cégek alakítják ki az űrlaposított szerződésmintákat. A számítógépes alkalmazás segítségével történő kitöltés azonban nem jelenti azt, hogy a kitöltött, így egyedi létesítő okiratként alkalmazott szerződésminta csak elektronikus formában létezhet. A kitöltött minta továbbra is kinyomtatható és a felek által kézzel aláírható, amennyiben az elektronikus aláírás feltételei nem biztosítottak. Ebben az esetben továbbra is az aláírt papíralapú szerződésmintát kell a jogi képviselőnek elektronikus okirattá alakítania és csatolnia mellékletként a cégbejegyzési (változásbejegyzési) kérelemhez.


Hogyan tudja egy jól kiválasztott informatikai szoftver támogatni a nyomtatványok kitöltését, továbbá ezen kitöltött nyomtatványoknak az előírt formátumban történő benyújtását? Ismerje meg a Cégeditor szoftvert!


A cikk a Wolters Kluwer Hungary Kft. termékeire/szolgáltatásaira vonatkozó reklámot tartalmaz.




Kapcsolódó cikkek

2024. november 22.

Megszületett a bérmegállapodás

Hároméves bérmegállapodás köttetett, amely szerint jövőre a minimálbér 9, a garantált bérminimum 7 százalékkal nő.

2024. november 21.

A cégek többsége már foglalkozik a mesterséges intelligencia bevezetésével az adózási folyamatokba

Közel 300 pénzügyi- és adóvezető körében készített felmérést az EY Magyarország. A vállalat éves adókonferenciáján bemutatott kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a cégek jelentős többsége már elkezdett foglalkozni azzal, hogy beépítse a mesterséges intelligenciát az adózási folyamataiba. A válaszadók azt is megosztották, hogy üzleti oldalról mi jelenti számukra a legnagyobb kihívást.