A GLH hazai győztese bejutott a döntőbe


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A  Closers Revealu projektjét a nemzetközi zsűri beválogatta a legjobbak közé.


A Global Legal Hackathonra a világ összes tájáról érkeztek jogászok és fejlesztők. A Hackathon magyarországi fordulóját a Wolters Kluwer szervezte.

A második megmérettetésen az addigi győzteseknek lehetőségük volt arra, hogy fejlesszék a technológiájukat, bemutassák business modelljüket, és egy öt perces videóval meggyőzzék a zsűrit, hogy az ő ötletük igenis formabontó a jogi piacon.

A magyarországi fordulón győztes csapat, a Closers bejutott a világ minden tájáról kiválasztott legjobb 14 csapat közé, így április 21-én, New Yorkban a Revealu projekt képviseli hazánkat a Global Legal Hackathon végső fináléjában.

 

Egy olyan program elkészítését tűzték ki célul, amely rendkívül egyszerűvé teszi bárki számára, hogy megtudja, milyen információkat, adatokat tárolnak róla egyes portálok, például a Google vagy a Facebook. Az applikáció a GDPR-hoz kötődően forradalmasíthatja a személyes adatok kezelését, a jogtudatosság zászlóshajójaként elősegítheti, hogy a felgyorsult világunkban tisztában legyünk adataink sorsával.

A magyar csapat fejlesztői Bihary Gergely, Elődi Márton, Lakatos Péter és Nagy Kristóf, jogásza Bihary Dániel, és az üzleti terv összeállítója Danóczy Bálint.

A 14 döntős közé jutott még többek között a kínai csapat, akik egy jogszabály „dekódoló” programmal készülnek, illetve a kanadai formáció, akik a szerződéskötést szeretnék megreformálni azzal, hogy szóbeli válaszok alapján az applikáció elkészíti számunkra a kívánt tartalmat.

 

(Arsboni)


Kapcsolódó cikkek

2024. május 15.

Fontos határidő közeledik a gazdasági szankciókkal érintett magyar cégeknek

Az ukrán-orosz háborúra reagálva az Európai Unió a közelmúltban újabb gazdasági szankciókat vezetett be Oroszországgal szemben. Az egyik legfontosabb változás, hogy bizonyos, az orosz cégek vagy szervek részére nyújtható, biztosítható vagy értékesíthető szolgáltatások, amelyek eddig a szankciók alól mentességet élveztek, 2024. június 20. napjától csak hatósági engedély birtokában végezhetők majd. Melyek ezek a szolgáltatások? Honnan szerezhető be az engedély és milyen feltételeknek kell majd megfelelni? Mivel a határidő vészesen közeleg, ezért a Schönherr Hetényi Ügyvédi Iroda munkatársai, dr. Bognár Alexandra és dr. Suller Noémi segítenek eligazodni az új szabályozásban a fenti kérdések megválaszolásával.

2024. május 14.

NIS2 visszaszámlálás: Másfél hónapjuk van a vállalatoknak a NIS2 nyilvántartásba vételre

A NIS2 direktíva számos követelményt fogalmaz meg az EU-tagállamok kiber- és információbiztonságára vonatkozóan. Magyarországon a „2023. évi XXIII. törvény a kiberbiztonsági tanúsításról és a kiberbiztonsági felügyeletről”, azaz a „Kibertan-törvény” implementálja a direktíva rendelkezéseit, melynek értelmében az érintett vállalatoknak 2024. június 30-ig regisztrálniuk kell magukat a Szabályozott Tevékenységek Felügyeleti Hatósága (SZTFH) által kijelölt online felületen.