A sokszínűség érték – A Wolters Kluwer Hungary Kft. és a Magyar Ügyvédnők Egyesületének összefogása a sokszínű, befogadó és a jövőre felkészült jogászi szakma megteremtéséért
Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.
Összefogás és együttműködés a magyar jogászi szakma diverzitásáért, támogatás és segítség a jövő versenyképes jogásznői számára.
Cégünk és a sokszínű, befogadó vállalati kultúra
A Wolters Kluwer egyik stratégai célja a befogadó vállalati kultúra megteremtése, melynek keretében elkötelezett és sokszínű tehetségeket vonzunk magunkhoz, valamint figyelmet fordítunk munkatársaink fejlődésére és megtartására.
A siker kulcsa az erős, sokszínű csapatokban rejlik – különösen fontos ez egy olyan innovatív vállalatnál, mint a Wolters Kluwer. A vállalaton belüli jó csapatmunka, az ügyfelekkel való szoros együttműködés mellett a legfőbb módja annak, hogy kiváló minőségű szakértői megoldásokat fejlesszünk.
A sokszínűség nemcsak hatékony csapatmunkát és innovációt eredményez, hanem olyan munkakörnyezetet, amely a munkatársaink elkötelezettségének alapja. Változatos összetételű csapataink nélkül nem tudjuk tükrözni ügyfeleink és azon közösségeink sokszínűségét, amelyben élünk és dolgozunk.
A Wolters Kluwernél vállalati értékeink arra ösztönöznek bennünket, hogy minden tevékenységünk középpontjába az ügyfelet helyezzük, innovatív fejlesztéseink fókuszában Magyarországon a jogi és adózási szakterületen dolgozók állnak. Nagy örömünkre szolgál, hogy a Magyar Ügyvédnők Egyesületével közösen dolgozhatunk a sokszínű, befogadó és a jövőre felkészült jogászi szakma megteremtésén.
A Magyar Ügyvédnők Egyesülete
A Magyar Ügyvédnők Egyesülete 2004 óta arra törekszik, hogy megteremtse a magyar ügyvédnők, valamint az Európai Unió ügyvédnői közötti szakmai kapcsolatok kiépítését, elősegítse nemzeti, valamint nemzetközi szinten az ügyvédi kamarák, női közösségek, női szervezetek, jogi karok, oktatási- és kutatóintézetek közötti kapcsolatépítést, együttműködést.
A szervezet 2021 októberében a megújulás útjára lépve célul tűzte ki a szervezet országos tagságának bővítését, regionális programok és rendezvények szervezését, pro bono ügyek felvállalását és mentorprogram kialakítását.
Amit együtt teszünk egy sokszínű szakmai közösség megteremtéséért
Az együttműködés része a Wolters Kluwer DEIB (Diversity, Equality, Iclusion, Belonging) programjának, a megvalósulás területei az alábbiak:
- Jogtár használati és egyéb közösen kialakított szakmai képzések biztosítása
- publikálási lehetőség az egyesület szakértői számára a Wolters Kluwer nyomtatott és online megjelenési felületein
- közös szakmai programok szervezése, különös tekintettel az EWLA (European Women Lawyers Association) 2023-ban Budapesten rendezendő nemzetközi konferenciájára
- részvétel és szakmai támogatás nyújtása a MÜE Mentor Programhoz és ProBono Programhoz
- „Ügyvédnők és az innováció a legaltech világban” címmel kutatás a MÜE együttműködésével, tapasztalatcsere és pilot programokban való részvétel
Örömmel lépünk az együttműködés útjára, és reméljük közös tevékenységünk által meg tudjuk mutatni és erősíteni tudjuk a magyar jogászi szakma sokszínűségét, támogatni tudjuk a pályakezdő, az idősebb generációhoz tartozó, vagy gyermekvállalást követően a szakmába visszatérő ügyvédnők szakmai felkészülését, segíteni tudjuk a jövő versenyképes jogásznői számára szükséges technológiai eszközök megismerését és használatát.