
Szeretsz és tudsz érvelni? – Itt a helyed! Dr. Nagy László Magánjogi Érvelési Verseny
A Dr. Nagy László Alapítvány nyolcadik alkalommal hirdeti meg a Dr. Nagy László Magánjogi Érvelési Versenyt az alábbiak szerint.
A Dr. Nagy László Alapítvány nyolcadik alkalommal hirdeti meg a Dr. Nagy László Magánjogi Érvelési Versenyt az alábbiak szerint.
2022 végén ránkrúgta az ajtót a generatív mesterséges intelligencia: a művészetektől kezdve a programozáson át a marketingig mindent felforgatnak majd az okos chatbotok és képgenerátorok. A forradalmi változások a jog világát sem hagyják érintetlenül. A jövő jogászainak reagálniuk kell a kihívásokra, és a jog szolgálatába kell állítsák az új technológiákat.
2022. január 1-je és december 31-e között összesen 1446 új jogszabály (törvény, kormány-, miniszteri vagy egyéb rendelet) jelent meg, 2023. első napján 1917 norma lépett hatályba, módosult, vagy helyezték hatályon kívül.
Sorozatunk a közvéleményt visszatérően foglalkoztató kérdésben, összesen öt részletben ismerteti a Wolters Kluwer új kommentárját, mely a fogyasztói hitelekről szóló törvény értelmezésében segít eligazodni – nemcsak jogászoknak.
Kapcsolódjon be és hallgassa meg mit mondanak a nemzetközi szakértők a legújabb technológiai megoldások hatásáról a jogi szektor területén.
Élőben követheti az október 20-i bukaresti konferencia eseményeit honlapunkon.
Az ügyvédi irodák és a vállalati jogi osztályok számára nagy kihívást jelent a környezetvédelmi, társadalmi és vállalati döntési (ESG) szempontok jelentőségének példátlan növekedése. 2022-ben A jövő jogásza-kutatás során jogászokat kérdeztünk meg ezekről az igényekről, a megtett lépésekről és a felkészültségükről.
A jövő jogásza felmérés: az új és továbbfejlesztett technológiai képességek nagyobb rugalmasságot, jobb ügyfélkapcsolatokat és magasabb teljesítményt eredményeznek számos, a jogi szakmában tevékenykedő cég számára, Európában és az Egyesült Államokban egyaránt. A technológia alkalmazásában élen járó ügyvédi irodák 63%-a arról számolt be, hogy jövedelmezősége nőtt az elmúlt évben – nagyobb mértékben, mint más cégeknél.
A kihívások közé tartozik a megfelelési követelmények rendkívül összetettsége, a magasabb teljesítményelvárások, növekvő feszültség a tehetségek körül, a legal-tech által lehetővé tett hatékonyabb működés szükségessége, valamint az olyan feltörekvő területek, mint például a környezetvédelmi és fenntarthatósági szempontok (ESG).
A jövő jogászáról szóló felmérés legújabb eredményei szerint a változás ütemének, a megfelelőség összetettségének és a tehetségekkel kapcsolatos nehézségeknek a fokozódásával egyre nagyobb nyomás nehezedik a jogi szakemberekre.