Az EU iránymutatásokat közölt a légi utasok jogairól


Az Európai Bizottság felülvizsgált értelmező iránymutatásokat tett közzé hétfőn a légi utasok jogairól, hogy segítse a rendeletek betartását és összehangolását az illetékes nemzeti hatóságok számára.

A brüsszeli közlemény emlékeztetett, az Európai Bizottság 2016 óta tesz közzé iránymutatásokat, hogy kezelje a nemzeti végrehajtó szervek, az utasok és az utasokat tömörítő egyesületek, valamint a repülési ágazat képviselői által felvetett leggyakoribb problémákat.

A hétfőn közzétett felülvizsgált iránymutatás elsősorban az Európai Unió Bírósága e témában 2016 óta hozott ítéleteit foglalja össze, és értelmező iránymutatásokat tartalmaz a fogyatékossággal élő és csökkent mozgásképességű légi utasok jogairól is.

Közölték, az iránymutatások szerint az uniós szinten meghatározott utasjogokat a közlekedési szolgáltatóknak kell biztosítaniuk, és a nemzeti szerveknek kell érvényre juttatniuk. Ha az egyes országokban eltérő intézkedések érvényesülnek, az összezavarhatja az utasokat, probléma esetén nehézséget okoz nekik, hogy megtalálják, kitől, illetve melyik hatóságtól kérhetnek segítséget.

Az uniós bizottság hétfőn tett közzé egy Eurobarométer-felmérést, amely szerint az európaiak többsége továbbra sem érzi úgy, hogy elegendő információval rendelkezik az utasjogokról: a felmérésben megkérdezettek 33 százaléka nyilatkozott úgy, hogy ismeri a vasúti utazáshoz kapcsolódó utasjogokat. A légi közlekedés esetében ez az arány 27 százalék volt, és még ettől is elmaradt a hajózás 16 százalékkal. A felmérésből az is kiderült, hogy a fogyatékossággal élő vagy csökkent mozgásképességű válaszadók 84 százaléka ismeri utasjogait – tájékoztattak.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. november 21.

A cégek többsége már foglalkozik a mesterséges intelligencia bevezetésével az adózási folyamatokba

Közel 300 pénzügyi- és adóvezető körében készített felmérést az EY Magyarország. A vállalat éves adókonferenciáján bemutatott kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a cégek jelentős többsége már elkezdett foglalkozni azzal, hogy beépítse a mesterséges intelligenciát az adózási folyamataiba. A válaszadók azt is megosztották, hogy üzleti oldalról mi jelenti számukra a legnagyobb kihívást.

2024. november 19.

A dolgozók nagy többsége szerint a mesterséges intelligencia javítja munkája hatékonyságát

A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.