GVH-elnök: Európa versenyképességét fenyegeti a bürokrácia


Európa versenyképességét komolyan fenyegeti a túlzott bürokrácia és a túlszabályozás, amelyek gátolják az innovációt és a fogyasztók jólétét – mondta a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) elnöke az erdélyi Tusnádfürdőn a GVH tájékoztatása szerint.

Rigó Csaba Balázs a 33. Bálványosi Nyári Szabadegyetem és Diáktábor rendezvényén, a Versenyképesség és európai recesszió – EU-elnökség című kerekasztal-beszélgetésen vett részt Bogdan Marius Chiritoiu, a Román Versenyhatóság elnöke, Winkler Gyula európai parlamenti képviselő és Polacsek Csaba, a PwC Hungary partnere társaságában; a panelt Mátis Jenő, az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács országos alelnöke moderálta – ismertette közleményében a versenyhivatal.

A GVH elnöke arról beszélt, hogy az elmúlt években Európa lemaradt a mesteréges intelligencia (MI) és az 5G technológiában, ami jelentős versenyképességi problémát jelent.

Úgy vélte, hogy a túlszabályozás és a bürokratikus akadályok hátráltatják a versenyképességet, az innovációt és a nemzeti, illetve európai „bajnokok” kinevelését, ami a fogyasztói jólét útjában áll.

A magyar versenyhivatal elnökének álláspontja szerint a következő időszakban az Európai Uniónak az innovációra, az adminisztratív akadályok lebontására, a bővítéspolitika felgyorsítására és a demográfiai folyamatok megfordítására kell fókuszálnia, továbbá stratégiai és szabályozási kérdésekben ki kell kérni az európai vállalatok véleményét.

Rámutatott: a geopolitikai érdekeket szolgáló kereskedelmi szabályok hosszú távon az unió és a tagállamok gazdasági érdekeit sértik.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. november 21.

A cégek többsége már foglalkozik a mesterséges intelligencia bevezetésével az adózási folyamatokba

Közel 300 pénzügyi- és adóvezető körében készített felmérést az EY Magyarország. A vállalat éves adókonferenciáján bemutatott kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a cégek jelentős többsége már elkezdett foglalkozni azzal, hogy beépítse a mesterséges intelligenciát az adózási folyamataiba. A válaszadók azt is megosztották, hogy üzleti oldalról mi jelenti számukra a legnagyobb kihívást.

2024. november 19.

A dolgozók nagy többsége szerint a mesterséges intelligencia javítja munkája hatékonyságát

A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.