Megszületett az ítélet: a Google törvénytelenül uralta le a keresőmotorok piacát Amerikában


A Google megsértette az amerikai antitröszttörvényeket, amikor monopóliumot teremtett magának a keresőmotorok piacán – írja a CNN. Ezzel meglepő véget ért egy régóta húzódó bírósági folyamat, ami azt vizsgálata, mennyire uralta le a piacot és zárta ki a versenytársait a Google az amerikai keresőmotorok területén.

„A Google egy monopólium, és úgy viselkedett, hogy ezt a monopóliumot fenntartsa” – jelentette ki Amit Mehta kerületi bíró. A bírói vélemény szerint a Google több mint egy évtizedig fenntartotta a monopóliumát.

Az amerikai igazságügyi minisztérium még 2020-ban vádolta meg a Google-t azzal, hogy monopóliumként viselkedik, és hogy illegálisan érte el, hogy a legnépszerűbb és a legszélesebb körben használt kereső legyen. A Google az amerikai keresőmotor-piac kilencven százalékát birtokolja.

A Google azzal érvelt a jogi procedúra alatt, hogy a keresőt egyszerűen azért használják az emberek, mert akarják, nem pedig azért, mert muszáj nekik.

A per alatt az állam bizonyítékokat mutatott arról, hogy a Google csak 2021-ben 26,3 milliárd dollárt költött arra, hogy az legyen az alapértelmezett kereső böngészőkben és mobilkészülékeken. A dokumentumok szerint csak az Apple ebből több mint 18 milliárd dollárt kapott.

A tárgyaláson beidézték a Microsoft vezérigazgatóját, Satya Nadellát, aki elmondta, hogy még egy akkora cégnek sem volt esélye a Google-lel szemben, mint amit ő irányít, pedig ők is megkörnyékezték az Apple-t, hogy az iPhone és az iPad keresője a Bing legyen. Az olyan kisebb keresőknek, mint a DuckDuckGo vagy a Neeva, esélye sem volt.

A per nagyon hasonlít arra, amikor a kilencvenes évek második felében a minisztérium eljárást indított a Microsoft ellen, amiért bizonyos termékeit – többek között a megboldogult Internet Explorer böngészőt – úgy ajánlotta a felhasználóknak, hogy azzal kiszorította a többi cég termékét.

Az eredeti cikk ITT érhető el. Forrás: Telex.


Kapcsolódó cikkek

2024. október 31.

Az EU eljárást indított a Temu ellen a digitális szolgáltatásokról szóló jogszabály alapján

Az Európai Bizottság eljárást indított csütörtökön a Temu ellen annak megállapítására, hogy a kínai online kereskedelmi óriásvállalat megsértette-e a digitális szolgáltatásokról szóló jogszabályt az illegális termékek értékesítésével, a szolgáltatás esetleges függőséget okozó kialakításával, a felhasználók számára vásárlások ajánlására használt rendszereivel, valamint az adatokhoz való hozzáféréssel kapcsolatos területeken.Az uniós bizottság közleménye szerint a vizsgálat a Temu által szeptember végén benyújtott kockázatértékelési jelentés alapján indult, és arra összpontosít, hogy a vállalat rendszerei arra szolgálnak-e, hogy korlátozzák a nem megfelelő termékek értékesítését az Európai Unióban.

2024. október 30.

Mit tehet a munkavállaló, ha elfogyott az éves fizetett szabadsága?

Év vége közeledtével felmerül a kérdés, pontosan mi történik, ha valakinek elfogy az éves szabadságkerete. Az éves fizetett szabadság a munka világában alapvető jog, amelyet minden munkavállaló igénybe vehet. A szabadság kiadása mindig a munkáltató felelőssége és kötelezettsége, ennek ütemezése során számos jogszabályi előírást kell figyelembe vennie.

2024. október 29.

Rangos nemzetközi díjjal ismerték el a UCC AI-alapú ügyfélszolgálati megoldásait

A szakmai zsűri döntése alapján a United Call Centers (UCC) elnyerte a rangos Titan Business Awards díjat az ügyfélszolgálat – mesterséges intelligencia kategóriában. Az idén 25 éves magyar szolgáltató cég az általa fejlesztett, mesterséges intelligencián (AI) alapuló ügyfélszolgálati megoldásaival a legmagasabb, platina fokozatot szerezte meg.