Bejegyzések mesterséges intelligencia címkével

EP: a mesterséges intelligencia nem rendelkezhet szellemitulajdon-jogokkal
2020. október 21. A jövő jogásza

EP: a mesterséges intelligencia nem rendelkezhet szellemitulajdon-jogokkal

Az Európai Parlament a mesterséges intelligencia fejlesztése mellett az etikai normákat és a technológiába vetett bizalmat is erősítené, a digitális szolgáltatásokra, így az online platformok és piacterek működésére pedig időtálló szabályokat, a jogellenes tartalmakkal szemben kötelező erejű mechanizmust vár – közölte az uniós parlament szerdán.

Az Európai Bizottság új Digitális pénzügyi csomagja
2020. október 6. Cégvilág

Az Európai Bizottság új Digitális pénzügyi csomagja

Az eGov hírlevél oldalán megjelent információk szerint az Európai Bizottság nemrég új digitális pénzügyi csomagot fogadott el, benne a digitális pénzügyi szolgáltatási és a lakossági pénzforgalmi stratégiával, valamint a kriptoeszközökre és a digitális rezilienciára vonatkozó jogalkotási javaslatokkal.

2020. augusztus 24. Napi

Lefékezhetik a jogszabályozók az önvezető autók fejlesztését

Eltérően ítélik meg a mesterséges intelligencia (MI) használatának veszélyeit a törvényhozók és vállalatok – derül ki az EY több mint 280 globális szervezet és 71 szakpolitikus megkérdezésével készült nemzetközi kutatásából. A cégeknek nagyobb figyelmet kell szentelniük a jogszabályalkotók elvárásaira, különben drasztikusan lelassulhat az új technológiai megoldások, többek között az önvezető autók fejlesztése is.

Mesterséges intelligencia a jogi szektorban
2020. augusztus 20. Cégvilág

Mesterséges intelligencia a jogi szektorban

A gépi tanulás és az NLP számos mesterséges intelligencia alapú eszköz kifejlesztését tette lehetővé a vállalati jogászok számára, amely költségcsökkentésben, adatközpontú stratégiák kidolgozásában, a kockázatok felmérésében és a termelékenység fokozásában jelent meg. Az alábbiakban bemutatunk néhány, a jogi osztályok számára elérhető mesterséges intelligencia alapú eszközt.

Milyen lesz a „jövő” ügyvédi irodája?
2020. július 10. A jövő jogásza Koronavírus

Milyen lesz a „jövő” ügyvédi irodája?

A jövő jogásza kutatás kendőzetlenül és objektíven kereste a választ arra a kérdésre, hogy mi vár az ügyvédi irodák, vállalati jogászok, és úgy általában a jogi szektorban dolgozó cégek többségére a technológiai újítások és a koronavírus okozta kihívások közepette.

Az EDPB vizsgálni fogja az arcfelismerő rendszereket
2020. június 16. Világjogász

Az EDPB vizsgálni fogja az arcfelismerő rendszereket

Az Európai Adatvédelmi Testület (EDPB) 31. plenáris ülésén határozott egy tevékenységek összehangolásával foglalkozó munkacsoport felállításáról, a TikTok alkalmazás üzemeltetőjének európai adatkezelési tevékenységének és gyakorlatának vizsgálatáról, illetve elfogadtak egy levéltervezetet a Clearview mesterséges intelligencia szoftver bűnüldöző hatóságok általi használatáról. Az EDPB emellett válaszlevelet fogadott el az ENISA tanácsadó csoportja által küldött levélre, illetve a NOYB levelére.

Jogrendszerek a Digitális Társadalomban – XI.
2020. május 20. Világjogász

Jogrendszerek a Digitális Társadalomban – XI.

Sorozatunk összegzéseképp három innovációs gyakorlatról, az úgynevezett adaptációs, a transzformációs és a szakítás modelljéről beszélhetünk. Dönteni ezek között, vagy ezekben együttesen gondolkodni – ez a jövő nagy kérdése. Ám megválaszolása már egy új jogász generációra vár.

Idén is meghekkelik a jogi szakmát
2020. február 26. A jövő jogásza

Idén is meghekkelik a jogi szakmát

2020. március 6-8. között ismét megrendezésre kerül az egyik legnagyobb legal tech esemény, a Global Legal Hackathon. Az esemény nemcsak jogászoknak szól, informatikusokat, közgazdászokat, UX designereket, kedvtelésből programozókat is várnak a rendezvényre. A budapesti első forduló házigazdája a Wolters Kluwer Hungary Kft.