A jog a magánegészségügyben
Az állami ellátásból érkező pácienseknek mások az elvárásaik a magánpraxissal szemben. Vélt vagy valós elégedetlenségeik egyre több panasszal járnak.
Kapcsolódó termékek: Jogi kiadványok, Ügyvéd Jogtár demo
Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.
A világ legértékesebb egyesületeinek rangsorát három európai focicsapat vezeti, élükön a Real Madriddal – derül ki az InfoTandem heti infografikájából –, de a TOP 50-es mezőnyt változatlanul az amerikaifutball-bajnokság szereplői uralják.
Igen előkelő helyen végeztek az európai csúcsfutball csapatai a világ legértékesebb sportklubjainak versenyében. A Forbes gazdasági magazin évente összeállított toplistáján ezúttal a dobogó mindhárom fokát e mezőny reprezentánsai foglalják el, s a TOP 50-be négy további patinás fociklub is be tudott kerülni az öreg kontinensről – más földrészről pedig egy sem.
A vezető triumvirátus tagjai között a Manchester United jelenléte nem számít meglepetésnek. Az viszont, hogy az idén csak második tudott lenni, annál inkább, hiszen ez a klub hosszú évek óta kirobbanthatatlannak látszott az első pozícióból. A Barcelona „bronzérme” elsőre akár csalódásnak is tűnhet, ám ha hozzátesszük, hogy e gárda 2011-ben – amikor a közvélekedés már egyértelműen a világ legjobb együtteseként emlegette – még csupán a 26. helyen állt, s tavaly is csak a 8. pozícióig tudott felkapaszkodni, akkor nagyon is komoly ugrás a dobogóra lépés.
Az új éllovas Real Madrid érdemeit aligha kell bizonygatni. A csapat tavaly már második, egy esztendővel korábban pedig az 5. volt a Forbes rangsorában. Mostani sikerében legfeljebb az tűnhet első pillantásra furcsának, hogy a „királyi gárda” a legutóbbi idényben egyetlen komoly trófeát sem tudott begyűjteni: a spanyol bajnokságban alulmaradt a Barcelonával szemben; a spanyol kupát elbukta a városi rivális Atlético Madrid ellenében; a Bajnokok Ligájában pedig döntőbe sem jutott. Ezzel együtt, a klub egy év alatt 76 százalékkal növelte értékét, s 3,3 milliárd dollárral átvette a vezetést. Az amerikai magazin értékelése szerint a Real főként két komoly szponzori megállapodásnak köszönheti, hogy megelőzte a Manchestert. Az egyik vezető sportszergyártóval meghosszabbított kontraktust, illetve egy légitársasággal kötött szerződést a lap együttesen 81 millió dolláros értéken vette számításba.
A focicsapatok közül az Arsenalt is a TOP 10-ben találjuk, s nem sokkal maradt le az élbolytól a friss Bajnokok Ligája-győztes Bayern München sem. Rajtuk kívül az AC Milan és a Chelsea fért még be az 50-es mezőnybe, amelyet amúgy hagyományosan a 32 résztvevős profi amerikaifutball-bajnokság (National Football League – NFL) klubjai uralnak; közülük ezúttal 30 csapat neve van ott a rangsorban (a két lecsúszó az 51. és 52. helyen végzett). E sportágból a Dallas Cowboys 2,1 milliárd dollárral az 5., míg a New England Patriots 1,6 milliárddal a 6. helyet foglalja el. A baseballcsapatok közül csak hét található a toplistán, de a 2,3 milliárd dollárjával legértékesebbnek számító New York Yankees mindjárt a 4. pozícióban.
Az állami ellátásból érkező pácienseknek mások az elvárásaik a magánpraxissal szemben. Vélt vagy valós elégedetlenségeik egyre több panasszal járnak.
Szemészeti elváltozások szinte mindenkit érintenek életük során. Lézeres látásjavító beavatkozásokkal sok gond orvosolható, ám azok kizárólag magánfinanszírozásban érhetők el.
Ridley Scott ott folytatja, ahol 25 éve abbahagyta: látványosan, izgalmasan, szórakoztatóan.
Köszönjük, hogy feliratkozott hírlevelünkre!
Kérem, pipálja be a captchát elküldés előtt
Ha egy másik hírlevélre is fel szeretne iratkozni, vagy nem sikerült a feliratkozás, akkor kérjük frissítse meg a böngészőjében ezt az oldalt (F5)!
Kérem, válasszon egyet hírleveleink közül!