13 millió forintnyi bírságot osztott ki a Nébih tavasszal


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A tavaszi élelmiszerlánc-ellenőrzés alatt 197 esetben összesen 13 millió forint bírságot szabtak ki az ellenőrök, 35-ször figyelmeztettek, a tevékenység felfüggesztését 12 alkalommal rendelték el.

A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) tájékoztatása szerint a hivatal irányításával végrehajtott ellenőrzés az ismeretlen eredetű, nem biztonságos, vagy nem megfelelő minőségű élelmiszereket szűrte ki a kínálatból húsvét előtt. Az üzletek és piacok mellett a vendéglátó egységeket is figyelték. Kiemelten ellenőrizték a húsokat és húskészítményeket, az édesipari termékek előállítását, a tojáscsomagolókat, a friss zöldségeket és gyümölcsöket, a borászati termékeket, a szeszes italokat, a helyben készített péktermékeket. 13 372 élelmiszertételből 272-t kellett kivonni a forgalomból 4374 kilogrammnyi mennyiségben.

A 2750 ellenőrzés főképp higiéniai hiányosságokat tárt föl, de egyre több a nyomonkövethetőséget akadályozó hiba is. A kettő közül valamelyik 589 vendéglátó egységből 86-nál merült föl. A zöldség-gyümölcs minőségellenőrök 504 belföldi forgalmazónál összesen 1510 tételt vizsgáltak, a 97 kifogás túlnyomó többsége mögött jelölési hiba vagy minőségi kifogás áll.

A húsok és húskészítmények, édesipari termékek, tojáscsomagolók ellenőrzésekor a szakemberek kedvező tapasztalatokat szereztek, alig kellett intézkedniük – olvasható a közleményben.


Kapcsolódó cikkek

2024. szeptember 16.

Rómában újabb korlátozásokat vezetnek be a tömegturizmussal szemben

Rómában szárnyal az idegenforgalom, de a tömegturizmus a város több pontján is tarthatatlan helyzetet teremt, amivel szemben újabb korlátozásokra vezetnek be – nyilatkozta Alessandro Onorato, a főpolgármesteri hivatal idegenforgalmi tanácsosa a sajtónak hétfőn.

2024. szeptember 16.

Senyei György: Az igazságszolgáltatás helyzete hiperakut

Jelentősen csökkent az elhúzódó ügyek száma, a magyar igazságszolgáltatás pedig az európai élmezőnyben van – állítja Senyei György, az Országos Bírósági Hivatal elnöke, annak ellenére is, hogy – más területekkel ellentétben – már harmadik éve nem kaptak fizetésemelést a bírók és a bírósági dolgozók. A 24.hu interjúja az OBH elnökével.

2024. szeptember 16.

A pórul járt légi utasok békéltető testületi eljárást is választhatják

Többórás, esetleg többnapos késés, problémás utasfelvétel, elveszett poggyász – az ilyen kellemetlenségekért akár több százezer forintos kártérítés is járhat. Miközben az Európai Unióban jogszabályok védik az utasok jogait, a légitársaságok nem restek kibújni a felelősség alól. Ha nem sikerül megegyezni, akkor a követelés érvényesítésének egyik hatékony módja, hogy a vitás ügy ingyenes, gyors és szakszerű rendezése céljából az utas a Budapesti Békéltető Testülethez fordul.