A jogi szolgáltatásokba is betör az AI


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A mesterséges intelligencia jogi alkalmazása felé nyit a Baker McKenzie ügyvési iroda – olvasható a cég közleményében


A Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda globális innovációs programot indított, hogy a világgazdaságban tapasztalható digitalizációs trendek miatt megváltozott ügyféligényekhez alkalmazkodva modernizálja a jogi szolgáltatások folyamatát. A kezdeményezés elsősorban a gépi tanulás és a mesterséges intelligencia jogi területeken történő hatékony alkalmazását segíti elő.

A Baker McKenzie globális innovációs programjának célja olyan módszerek kidolgozása, amelyek hatékonyan alkalmazkodnak a globális üzleti változásokhoz és a digitalizáció egyre növekvő gazdasági szerepéhez. Az ügyvédi iroda a jogi szolgáltatásait modernizáló innovációs modelljét a „design thinking” alkalmazásában élenjáró Peer Insight tanácsadó céggel közösen dolgozza ki.

 

A Baker McKenzie most alapított Innovációs Testületének feladata, hogy egy globális innovációs működési modellt alakítson ki, amely átalakítja a jogi iparág hagyományos szolgáltatási módozatait. A modell nagyobb hangsúlyt fektet a fejlett technológiákra és digitális megoldásokra, de ezeken túlmutatva az ügyfelek részére a változó gazdasági és technológia környezetben rejlő kihívásokra az igényeikhez igazodó támogatást kínál. Az innovációs program fejlesztései elsősorban a gépi tanulás és a mesterséges intelligencia különféle alkalmazását segítik elő. A cég a mesterséges intelligenciát elsősorban az átvilágításoknál, a szerződések ellenőrzésénél és az elektronikus jogi feltérképezésnél (e-Discovery) használja majd fel, illetve minden olyan szakterületen, ahol ez piacvezető hatékonyságot eredményezhet. A Baker McKenzie már létre is hozott egy „Relativity” elnevezésű felületet, hogy világszerte egységes e-Discovery platformot biztosítson ügyfelei számára. Az ügyvédi iroda jelenleg egy gépi tanuláson alapuló átvilágítási szoftver működését teszi lehetővé, amely nagymértékben csökkenthetné a tranzakciókhoz szükséges ügyvédi munkaidőt.

„A Baker McKenzie az innováció élharcosa 1949-es megalapítása óta, amely úttörőként nyitott új piacok felé, felülírva a korábbi módszereket. Az innováció ma is prioritást élvez a Baker McKenzie-nél, mivel jó ügyvédnek lenni önmagában már nem elég a jelenleg egyre bonyolultabbá és gyorsabbá váló világunkban. Ezért át kell alakítanunk szolgáltatásinkat oly módon, hogy az ügyfeleinknek értéket teremtsen és segítsen a már meglévő problémák megoldásában, illetve azokban is, amikkel ügyfeleink még nem szembesültek” – mondta Erik Scheer, a Baker McKenzie Innovációs Testületének vezetője a cég közleménye szerint.


Kapcsolódó cikkek

2024. május 2.

NMHH: továbbra is az InfoRádió szólhat a Budapest 88,1 MHz-es frekvencián

Egyedüli pályázóként az InfoRádió Kft. nyerte meg a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság Médiatanácsa (NMHH) által a Budapest 88,1 MHz-es frekvencia használatára kiírt rádiós pályázatot, így a médiaszolgáltató szeptember 1-je után is folytathatja működését – közölte a hatóság kommunikációs igazgatósága.

2024. május 2.

Az EJEB megerősítette Olaszország jogát az amerikai Getty Múzeumban tárolt szoborra

Az Emberi Jogok Európai Bíróságának (EJEB) csütörtöki ítélete megerősítette Olaszország jogát arra, hogy visszaszerezze az amerikai Getty Múzeumban tárolt, i.e. 4. századból származó görög bronzszobrot, amelyet az olasz hatóságok szerint illegálisan vittek ki az országból – közölte a strasbourgi székhelyű szervezet.

2024. május 2.

Több évre visszamenőleg fizet jogdíjakat az előadóknak az EJI

A most lezárt jogosultkutatás során az Előadóművészi Jogvédő Iroda Egyesület (EJI) csaknem 210 millió forint, 2016 és 2022 között beszedett jogdíj jogosultját azonosította be és fizette ki pótlólag. Az EJI folytatja a tavaly beszedett jogdíjak felosztását is.