A Magyar Bírósági Végrehajtói Kar egyes feladatai


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A rendelet többek között szabályozza a végrehajtási ügyek központi nyilvántartását: a központi ügynyilvántartó rendszer informatikai alkalmazás.


A központi ügynyilvántartó rendszer működtetője a Kar Hivatali szerve, alkalmazásgazdája és adatgazdája a Kar Hivatali szervének vezetője. A Kar Hivatali szerve az önálló bírósági végrehajtók és önálló bírósági végrehajtó-helyettesek számára – az üzemszerű karbantartás idejét kivéve – folyamatosan elérhetővé teszi a központi ügynyilvántartó rendszert, amelyhez hozzáférést felhasználói név és jelszó megadásával, valamint a hivatali elektronikus aláírás autentikációs tanúsítványának használatával biztosít.
 
A központi ügynyilvántartás adatairól 3000, illetve 6000 forintos költségtérítés fizetése ellenében, papír alapon vagy elektronikusan kitöltött kérelemben tanúsítvány kiállítását lehet kérni.

Változásfigyeltetés

Ne maradjon le!

Használja Változásfigyeltetés szolgáltatásunkat az Önt érdeklő jogszabályok, jogterületek és tárgyszavak figyeltetésére!

Megrendelés >>

A Kar Hivatali szerve a honlapján közzéteszi a kérelem benyújtására rendszeresített nyomtatványt a kitöltését segítő tájékoztatóval együtt, a kérelem benyújtásához szükséges információkat; személyes benyújtás esetére az ügyfélfogadás helyét, időpontját, valamint postacímet, a költségtérítés megfizetésének módját, azt a fizetési számlaszámot, amelyre a költségtérítés átutalását elfogadja, és a költségtérítés megfizetése igazolásának módját.
 
Joganyag: 5/2016. (III. 8.) IM rendelet a Magyar Bírósági Végrehajtói Kar egyes feladatairól, valamint egyes igazságügyi tárgyú miniszteri rendeletek módosításáról
Megjelent: MK 2016/32. (III. 8.)
Hatályos: 2016. 03. 09., 2016. 09. 01.


Kapcsolódó cikkek

2024. november 7.

GVH: nem indokolt az eljárás folytatása a rezsibox-ügyben

Alaposan megvizsgálta a GVH az MVM Next számlázási gyakorlatát, továbbra sem tartja indokoltnak versenyfelügyeleti eljárás indítását az úgynevezett rezsibox-ügyben – közölte a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) szerdán.