A Taylor Wessing Budapest az év jogász csapata a szellemi alkotások jogában


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A szakma első számú hazai elismerésének számító Jogászdíjat szellemi alkotások kategóriában nyerte el Dr. Novák Zoltán, Dr. Kőhidai Gábor és Dr. Kopasz János csapata, akik egy globálisan piacvezető, művészeti alkotások kiadásával foglalkozó cégcsoport egyik jelentős magyarországi üzletágának menedzsment általi kivásárlásánál nyújtottak jogi tanácsadást, olvasható a Jogászvilághoz eljuttatott közleményben.

Idén is díjazta a Wolters Kluwer kiadó a kiemelkedő teljesítményt nyújtó hazai jogászokat, összesen 14 kategóriában. A hazai alapítású „Jogászdíj” különlegessége, hogy elnyerésére minden olyan jogász esélyes, akinek munkáját ügyfélközpontúság, innováció és példaértékűség egyaránt jellemzi. A Taylor Wessing budapesti irodáját összesen négy kategóriában jelölték a díjra. A szellemi alkotások joga mellett adatvédelem, ingatlanjog és vitarendezés témában is értékelték a Taylor Wessing által az elmúlt évben ellátott egy-egy konkrét ügyet.

A Taylor Wessing “Szerzői jogi szövevények” című győztes pályázata egy globálisan piacvezető, művészeti alkotások kiadásával foglalkozó cégcsoport egyik magyarországi üzletágának kiszervezésével kapcsolatos összetett tranzakciós munkát mutatta be. A bírálóbizottság véleménye szerint az ismertetett szerződéses struktúra a szerzői jog, társasági jog és polgári jog jogintézményeinek kreatív, széles körben felhasználható újragondolásáról tanúskodott.

Az ügyben a Taylor Wessing a multinacionális cégcsoportot képviselte, melynek repertoárjában kortárs és klasszikus szerzők műveinek (részben kizárólagos) kiadói jogai szerepelnek. A díjra jelölt ügylet alapja egy Magyarországon végzett, de nemzetközi szinten is jelentős kiadói üzletág kiszervezése volt, mely végül egy menedzsment általi kivásárlás keretében valósult meg. A sok tekintetben szigorú magyar szerzői jogi szabályozás ugyanakkor egy összetett szerződéses rendszer kialakítását igényelte. A Taylor Wessing csapatának a bírálóbizottság által díjazott innovatív jogi megoldásai hozzásegítették a feleket üzleti akaratuk megvalósításához.

(Megjegyzés: a Wolters Kluwer a kiadója internetes újságunknak, a Jogászvilágnak is.)


Kapcsolódó cikkek

2024. május 17.

Az Európa Tanács nemzetközi egyezményt fogadott el a mesterséges intelligenciáról

Az Európa Tanács elfogadta az első olyan nemzetközi, jogilag kötelező érvényű szerződést, amelynek célja, hogy a mesterséges intelligenciát (MI) használó rendszerek alkalmazása során biztosítsa az emberi jogok, a jogállamiság és a demokrácia jogi normáinak tiszteletben tartását -közölte pénteken a strasbourgi székhelyű nemzetközi szervezet.

2024. május 17.

Döntött a Kúria: fizessenek a pervesztesek!

Sokan ismerhetik akár saját kárukon azt a jelenséget, hogy a bíróságok jellemzően mérséklik a pernyertes számára megítélt ügyvédi munkadíjakat. Ezzel a pernyertesnek indokolatlan veszteséget kell elkönyvelnie, közvetetten pedig piactorzító hatása is van. Most a Kúria precedensértékű, tehát kötelező döntésben reagált erre a jelenségre. Nézzük előbb a legfontosabb fejleményeket, majd azt, hogy mindez hogyan hat a perstratégiára!

2024. május 17.

Gyermek külföldre vitele: akár vissza is fordíthatnak a határon, ha nincs nálunk a megfelelő papír

Ha csak az egyik szülővel utazik egy kiskorú külföldre, akár csak néhány napra, érdemes hozzájáruló nyilatkozatot kérni a másik szülőtől is, hogy ne érje kellemetlen meglepetés az utazókat. Hosszabb külföldi tartózkodás, például munkavállalás vagy tanulmányok folytatása esetén mindenképpen szükség lesz a nyilatkozatra, de egy rövidebb kiruccanás esetén is kérhetik a hatóságok, és ennek hiányában akár meg is tagadhatják a határátlépést. Elvált szülők esetén, ha a különélő szülő viszi el a gyermeket, még büntetőügy is lehet abból, ha a külföldre utazás a gyermeket nevelő szülő hozzájáruló nyilatkozata nélkül történik.