Az EU jó irányba próbálja terelni az internetes hekkereket


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Ormós Zoltán internetes szakjogász szerint az unió a jó irányba próbálja terelni a hekkereket azzal, hogy akár több tízezer eurót is fizet általa használt programok hibáinak megtalálásáért és jelentéséért.

A szakértő az M1 aktuális csatorna szerda esti műsorában azt mondta, akár 90 ezer eurót is fizet az unió, ha egy hekker megtalál és jelent egy hibát azokban a programokban, amelyeket az unió közigazgatási szervei használnak. Hozzátette: ezeknek a hibáknak van feketepiaci értéke, az internet „sötét bugyraiban” kereskednek velük. A hekker is bűncselekményt követ el akkor, ha bűnözők megbízásából tár fel ilyen kódokat – hívta fel a figyelmet.

Magyarország kiberbiztonságával kapcsolatban Ormós Zoltán azt mondta, közepes problémának számít a fertőzöttség, a magyar nyelv ugyanis jelentős védelmet nyújt: sokan nem beszélik a nyelvet, és aki helytelen magyar mondatokkal írt programokkal akar becsapni embereket, az hamar lebukik. Ugyanakkor a Magyarországra irányuló támadások nagy hatásfokúak, mert az emberek informatikai tudatossági szintje alacsonynak mondható, általában nem kezelik megfelelően a jelszavakat és azok generálása sem eléggé körültekintő – hívta fel a figyelmet.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. október 30.

Parlament előtt a 2025-ös adócsomag

A kormány két lépésben megduplázná a családi adókedvezményt, 2 évvel meghosszabbítaná a kedvezményes, 5 százalékos lakásáfát, és kivezetni készül több különadót is. Parlament előtt az adócsomag.

2024. október 30.

NMHH: Ismerik, sokszor mégsem védekeznek a közösségi média veszélyei ellen a fiatalok

A serdülő lányok mintegy fele érzi magát kevésbé szépnek a közösségi médiafelületeken látottak hatására, mert sokukban nem tudatosul, hogy az online tér gyakran hamis valóságképet tár eléjük – egyebek mellett erre mutatott rá a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) kutatása, amely a 13–16 éves kamaszok közösségimédia-használati szokásait vette górcső alá.