Az MNB visszavonta a Novae Financial tevékenységi engedélyét


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A Magyar Nemzeti Bank (MNB) visszavonta a Novae Financial Zrt. tevékenységi engedélyét, és elrendelte végelszámolását.

A pénzügyi vállalkozás tevékenysége nem felel meg az üzletileg megbízható működés előírásainak, saját tőkéje a többszöri felhívása ellenére is elmaradt a jogszabályban előírt mértéktől – indokolta az MNB az intézkedést.

A Novae Financial Zrt. nem küldte el a jegybanknak a 2021-es auditált jelentését és pénzmosási felügyeleti jelentését, az idei első negyedéves jelentéseit, és nem teljesítette a törzsadat-bejelentési kötelezettségét sem. Így az MNB nem értesült a vezető tisztségviselők és a kapcsolattartók elérhetőségéről, ráadásul a panaszkezelési szabályzatra és a honlap működtetésére vonatkozó előírásoknak sem tett eleget.

A tevékenységi engedély visszavonása nem befolyásolja a pénzügyi piacokat. A társasággal szemben fennálló fizetési kötelezettségeiket az ügyfeleknek változatlanul teljesíteniük kell – olvasható a közleményben.


Kapcsolódó cikkek

2024. április 24.

Jöhet a személyre szabott reklámoktól mentes ingyenes Facebook és Instagram?

Nagy várakozás előzte meg az uniós adatvédelmi testület (EDPB) állásfoglalását az egyelőre leginkább a Meta által használt „consent or pay” (hozzájárulás vagy fizetés) üzleti modell adatvédelmi vonatkozásaival kapcsolatban. Várhatóan mi lesz a hatása a véleménynek a közösségi médiumok és platformok működésére, mit jelenthet mindez a piaci szereplők és a felhasználók számára? A fenti kérdéseket Bartal Ivánnal, az Oppenheim Ügyvédi Iroda adatvédelmi jogi praxisának vezetőjével jártuk körbe.

2024. április 24.

Platform alapú munkavégzés: előrelépés történt a szabályozásban

A platform alapú munkavégzés az elmúlt években egyre jelentősebbé vált, legyen szó akár az ételkiszállítást, vagy a taxis szolgáltatást nyújtó applikációkról. Ugyanakkor annak megítélésében, hogy az ilyen formában történő munkavégzés munkaviszonynak minősülhet-e, Európa-szerte nagy a bizonytalanság. A felmerülő kérdések tisztázása érdekében nemrégiben egy új irányelv tervezetéről született megállapodás – a szabályzás hátterét Fehér Helga, a DLA Piper Hungary munkajogi csoportjának vezetője és Reisz Réka, a DLA Piper Hungary ügyvédjelöltje tekintik át.