Bankholding: részvényátvétellel folytatódik a fúzió


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Az MKB Bank Nyrt. közgyűlési felhatalmazással csaknem 100 milliárd forint összkibocsátási értékű, dematerializált törzsrészvényt vett át az MTB Magyar Takarékszövetkezeti Banktól.

Az adásvétel azt követően jöhetett létre, hogy a Takarékbank az igazgatóság döntése alapján a részvényértékesítéssel 100,26 milliárd forintról majdnem 187 milliárd forintra emelte az alaptőkéjét. Az MKB Bank részesedése Takarékbankban 85,72 százalékra nő, a részvények átvétele 46,37 százalékos közvetlen részesedést jelent – olvasható a Magyar Bankholding Zrt. irányította bankfúzióról szóló tájékoztatásban, amelyet hétfőn tettek közzé a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján.

Az MKB Bank vállalta azt is, hogy megszerzi a Magyar Posta Zrt. 17,66 százalékos Takarékbank-részesedését. A 17,71 milliárd forint össznévértékű részvényt október végéig vásárolják meg a közlemény szerint.

A Takarékbank integrációjával a mérlegfőösszeget tekintve Magyarország második legnagyobb nagybankja jön létre 2023 májusáig. A bankfúzió részeként múlt héten jogilag egyesült a Magyar Bankholding Zrt. két tagbankja, a Budapest Bank Zrt. és az MKB Bank. Az új intézmény majdnem 311,320 milliárd forint törzstőkével átmenetileg MKB Bank Nyrt. néven működik.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. július 26.

„Mit lájkol a gyerek?” – a szülőket segíti az NMHH új kiadványa

A közösségi médiafelületek használata ma már a fiatalok mindennapjainak részévé vált, ezért a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) kiemelt figyelmet fordít az ezen felületek kínálta lehetőségekre és kockázatokra. Gyermeknapon jelent meg a hatóság fiataloknak szóló „Sztorik a zsebben – Történetek a közösségi médiából” című kiadványa, amely most a szülőknek szánt „Mit lájkol a gyerek – Szülőknek a közösségi médiáról” elnevezésű tájékoztatófüzettel egészült ki. Az új brossúra célja, hogy bemutassa a közösségi oldalak működésének főbb szabályszerűségeit, és támpontokat adjon a szülőknek, hogyan segíthetik gyermekeiket eligazodni ezeken a platformokon, miközben felhívja a figyelmet a közösségi média kockázataira, de annak előnyeit is számba veszi.