Egyenlő bánásmód online is


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Az Egyenlő Bánásmód Hatóság elé került ügyben a látássérült fogyasztó a nem tudott új jelszót igényelni a felhasználói fiókjához.


A hatóság eljárását egy súlyosan látássérült kérelmező kezdeményezte, aki a számítógépet ernyőolvasó szoftverrel használja és a bepanaszolt gazdasági társaságnál rendelkezett internet-előfizetéssel. Hiába rögzítette azonban felhasználónevét és jelszavát a cég internetes oldalán, a számlatörténetét nem tudta elérni, minden alkalommal helytelen felhasználónévre vagy jelszóra vonatkozó hibaüzenetet kapott.

A kérelmező a problémával a cég ügyfélszolgálatához fordult. Az ügyfélszolgálaton azt javasolták, hogy kérjen jelszó emlékeztetőt vagy új jelszót. Az új ideiglenes jelszó igényléséhez azonban, a képernyőn látható torzított karakterláncot (CAPTCHA) kellett begépelni. Mivel a karakterlánc ténylegesen képként és nem szöveges karakterként jelent meg a képernyőn, a kérelmező által használt ernyőolvasó szoftver nem tudta azt értelmezni. A kérelmező álláspontja szerint a bepanaszolt gazdasági társaság megsértette az egyenlő bánásmód követelményét azzal, hogy új ideiglenes jelszó igénylésénél a számlatörténet eléréséhez egy olyan torzított karakterláncot kell begépelni, ami képernyőolvasó szoftver használatával nem lehetséges.

A hatóság tárgyalást tartott, amely során jóváhagyta a felek egyezségét az ügyben. Az egyezségben az eljárás alá vont internetszolgáltató vállalta, hogy 2017. április 30-ig a kérelmező számára is ellenőrizhető módon biztosítja, majd a jövőben fenntartja az általa üzemeltetett összes honlap egyenlő esélyű hozzáférését. Vállalta továbbá az új ideiglenes jelszó igénylésére szolgáló felületen az ideiglenes jelszó igényléséhez szükséges hangfájl magyar nyelvű elhangzásának biztosítását.  

2017. februári döntésével a hatóság az egyezséget jóváhagyta.

(egyenlobanasmod.hu)


Kapcsolódó cikkek

2024. május 2.

NMHH: továbbra is az InfoRádió szólhat a Budapest 88,1 MHz-es frekvencián

Egyedüli pályázóként az InfoRádió Kft. nyerte meg a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság Médiatanácsa (NMHH) által a Budapest 88,1 MHz-es frekvencia használatára kiírt rádiós pályázatot, így a médiaszolgáltató szeptember 1-je után is folytathatja működését – közölte a hatóság kommunikációs igazgatósága.

2024. május 2.

Az EJEB megerősítette Olaszország jogát az amerikai Getty Múzeumban tárolt szoborra

Az Emberi Jogok Európai Bíróságának (EJEB) csütörtöki ítélete megerősítette Olaszország jogát arra, hogy visszaszerezze az amerikai Getty Múzeumban tárolt, i.e. 4. századból származó görög bronzszobrot, amelyet az olasz hatóságok szerint illegálisan vittek ki az országból – közölte a strasbourgi székhelyű szervezet.

2024. május 2.

Több évre visszamenőleg fizet jogdíjakat az előadóknak az EJI

A most lezárt jogosultkutatás során az Előadóművészi Jogvédő Iroda Egyesület (EJI) csaknem 210 millió forint, 2016 és 2022 között beszedett jogdíj jogosultját azonosította be és fizette ki pótlólag. Az EJI folytatja a tavaly beszedett jogdíjak felosztását is.