Elkapták a pénzhamisító-bandát


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A Fővárosi Főügyészség által elkészített vádirat szerint a vádlottak hamis 100 eurós bankjegyeket hoztak forgalomba és értékesítettek.


Az ügy elsőrendű vádlottja 2015 októberét megelőzően, ismeretlen körülmények között hamis 100 eurós bankjegyeket szerzett meg, és azokból az általa üzemeltetett budapesti pizzériában legalább 135 darabot értékesített – darabonként 9.000-10.000 forintos áron – a másodrendű vádlott részére. Az elsőrendű vádlott által értékesített bankjegyek értéke összesen 13.500 euró, azaz mintegy 4.000.000 forint volt.

Ezt követően a másodrendű vádlott a megszerzett hamis bankjegyeket.

három másik társával – akik szintén az ügy vádlottjai – együtt forgalomba hozta úgy, hogy azokkal interneten meghirdetett műszaki cikkeket, elsősorban mobiltelefonokat vásároltak. A hirdetőket azzal hívták fel, hogy a készülékeket megvásárolják, de külföldről érkeznek és sietnek, ezért csak euróval tudnak fizetni. A találkozó során az eladók a műszaki cikkekért cserébe a hamis 100 eurós bankjegyeket átvették, a visszajáró összeget pedig a vádlottaknak átadták. A négy férfi ezután a mobiltelefonokat a Keleti pályaudvarnál ismeretlen személyeknek értékesítette, a hasznon pedig megosztoztak. A vád szerint a fenti módon 80 darab hamis bankjegyet hoztak forgalomba, amelyek elkövetéskori értéke mintegy 2.500.000 forint volt.

Az ügy hatod- és hetedrendű vádlottja a vád szerint szintén szerzett a hamis bankjegyekből, majd azokat különböző kereskedelmi helyeken – gyorséttermekben, üzletekben – használták fel fizetésre.

A megszerzett és felhasznált hamis bankjegyek közepes minőségű, de megfelelő képzettség és gyakorlat nélkül megtévesztésre alkalmas hamisítványok voltak.

A Fővárosi Főügyészség a vádlottak többségével szemben bűnszövetségben elkövetett pénzhamisítás bűntette miatt emelt vádat, amely bűncselekmény e minősített esetét a törvény öt évtől tizenöt évig terjedő szabadságvesztéssel rendeli büntetni.           

(ugyeszseg.hu)

[htmlbox Jogászvilág_hírlevél]

Kapcsolódó cikkek

2024. november 22.

Aláírták a négyoldalú megállapodást az igazságügyi reformhoz kapcsolt béremelésről

A négyoldalú megállapodás alapján a bírák és az igazságügyi alkalmazottak 2025. január 1. és 2027. január 1. között három ütemben kapnak béremelést. Így 2027-re a bírák az átlagos jövedelme 48 százalékkal, a bírósági titkároké és fogalmazóké 82 százalékkal, míg a bírósági tisztviselőké 100 százalékkal emelkedhet. 

2024. november 22.

Feltárták a szervezett bűnözés trendjeit

A szervezett bűnözés elleni aktuális rendészeti feladatokról, a szükséges nemzetközi együttműködésekről, az online világ térhódításáról, valamint a szervezett bűnözés áldozatairól is szó esett a Nemzeeti Közszolgálati Egyetem rendészeti eszmecseréjén – olvasható a ludovika.hu-n.