Előszeretettel alkalmazzák a távmeghallgatást a bíróságok


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Idén már több mint 3000 távmeghallgatásra került sor a bíróságokon.

A bíróságok 3163 alkalommal tartottak távmeghallgatást tizenegy hónap alatt, eddig több mint 1100 bíró alkalmazta a Via Videó rendszert az eljárási cselekmények során.

2019. júliusában a távmeghallgatások száma meghaladta a 480-at, a távmeghallgatást alkalmazó bírák száma a 145-öt.

A bíróságokon létesített távmeghallgatásra alkalmas tárgyalótermek számát figyelembe véve múlt hónapban a legmagasabb kihasználtsággal a Szombathelyi, a Miskolci, a Nyíregyházi Törvényszék, a Fővárosi Törvényszék (Markó u. 27., Fő utca 70-78.), valamint a Pécsi Törvényszék működtette Via Videó helyiségeit.
A legtöbb bíró a Miskolci és a Fővárosi Törvényszéken alkalmazta az új technológiát.

A bíróságokon a távmeghallgatási eszközök legjelentősebb felhasználási területe továbbra is a büntetőeljárások, azon belül is a nyomozási bírói, valamint a büntetés-végrehajtási ügyek.

(ábra: OBH)

(birosag.hu)


Kapcsolódó cikkek

2024. november 4.

Csökken az egyajánlatos szerződések száma

2024 első három negyedévében 5744 darab eredményes közbeszerzési eljárást folytattak le hazánkban az ajánlatkérők, mely összesen 12572 darab közbeszerzési szerződés megkötését jelentette. A közbeszerzések összértéke a tavalyi év azonos időszakához képest 46%-kal emelkedett, azaz összesen 2825,1 milliárd forintot tett ki. Ennek ellenére a rekordnak számító 2022-es évtől ez az érték még messze elmarad. Az előző évek azonos időszakához viszonyítva az egyajánlatos közbeszerzési szerződések számaránya mind az uniós, mind pedig a nemzeti eljárásrendben folyamatosan csökkenő tendenciát mutat, ami a verseny fokozódását jelzi.

2024. november 4.

Megindult a versenyfutás az új atomerőművekért az MI miatt

Irtózatos számítási kapacitás, következésképpen rengeteg energia és víz kell ahhoz, hogy fél világ az AI-jal írassa a leveleit, a nagy tech-cégek az atomenergia rehabilitációját látják a megoldásnak – írja az Euronews.