Elrabolta a feleségét, felfüggesztett börtönbüntetést kapott


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Jogerősen másfél év börtönbüntetésre ítélték – három év próbaidőre felfüggesztve – azt a baranyai férfit, aki feleségét, aki korábban elköltözött tőle, akarata ellenére visszavitte a közös lakásba 2017 nyarán – közölte a Pécsi Törvényszék.

A közlemény szerint a vádlott házassága 2017 elején romlott meg, a feleség ezért elköltözött egy másik településen élő férfihoz. A férj ezután két gyermekével – köztük az ügy negyedrendű vádlottjával – egyedül maradt a közös családi házban.

A férfi elhatározta, hogy feleségét – annak akarata ellenére is – hazaviszi, ezért két társával úgy döntött, kocsival elrabolják a nőt, amikor az hajnalban autóbusszal munkába indulna. A három férfi 2017 júniusában ment el a nőért: a buszmegállóban álló sértettet a másodrendű vádlott a karjánál fogva megragadta, a gépkocsihoz húzta, majd úgy lökte be az autó hátsó ülésére, hogy a hátul ülő elsőrendű vádlott behúzta a feleségét a gépkocsiba.

Ezután, a hangosan tiltakozó asszonnyal együtt mentek el a közös házhoz. A nő több sms-üzenetet küldött új élettársának azzal, hogy elrabolták, ezért a férfi a házhoz ment, és értesítette a rendőrséget.

Amikor a férfi a házhoz ért, és a nő ki akart hozzá menni, a férj nem engedte. A feleség végül öklével kitörte a bejárati ajtó üvegét, eközben az élettársa a gépkocsival nagy sebességgel az udvarra hajtott. Ekkor az őt figyelő elsőrendű és negyedrendű vádlott vasvillával, illetve vascsővel ütni kezdte az autót; a rendőrök ezt követően érkeztek meg a helyszínre.

A Komlói Járásbíróság tavaly februárban az elsőrendű vádlottat társtettesként elkövetett személyi szabadság megsértése és társtettesként elkövetett rongálás miatt másfél év börtönbüntetésre ítélte három év próbaidőre felfüggesztve. A másod- és harmadrendű vádlottat ugyanezen bűnök miatt ítélték el, előbbi egy év nyolc hónap börtönbüntetést kapott, utóbbit pedig többszörös visszaesőként egy év tíz hónapos büntetéssel sújtották. A negyedrendű vádlottat egy évre próbára bocsátották rongálás miatt.

A jogerős ítélet szerint a másod- és harmadrendű vádlottat társtettesként elkövetett személyi szabadság megsértése miatt mondták ki bűnösnek, míg a negyedrendű vádlottat társtettesként elkövetett rongálás miatt marasztalták el. Ezért a bíróság a másodrendű vádlottat egy év nyolc hónap börtönre, a harmadrendű vádlottat – mint többszörös visszaesőt – egy év börtönre ítélte, valamint a negyedrendű vádlottat egy évre próbára bocsátotta.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2016. április 18.

Az életkor jelentősége a büntetőjogban

A büntetőjogi felelősségre vonás szempontjából meghatározó jelentőségű kategória az életkor, mely a bűnösség egyik elemét alkotja. A fiatalkorúak büntetőjogi felelősségének alapja az 1908-as büntetőnovella hatályba lépése óta az életkor, beszámítási képesség, valamint az értelmi és erkölcsi belátási képességet magába foglaló belátási képesség hármasán alapszik. 

2018. január 18.

Emberrablók büntetését enyhítették

Emberrablás, vesztegetés és kifosztás bűntette miatt elítélt tizenegy vádlott büntetését enyhítette, kettőét helybenhagyta másodfokon a Debreceni Ítélőtábla – közölte a táblabíróság szóvivője.