Elrendelték a távoltartást a barátnőjét bántalmazó férfi ügyében


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Elrendelték a távoltartást a Bujákon súlyos testi sértést elkövető férfi ügyében – közölte a Nógrád Megyei Főügyészség vezetője hétfőn.

Bóna Gyula elmondta: a Salgótarjáni Járásbíróság – a Pásztói Járási Ügyészség indítványát elfogadva – négy hónapra elrendelte a távoltartását a sértettől annak a férfinek, aki a megalapozott gyanú szerint november 9-én Bujákon bántalmazta nőismerősét.

A döntés értelmében a gyanúsított a sértettel közvetve sem léphet kapcsolatba, távol kell tartania magát tőle, az ő tényleges tartózkodási helyétől, munkahelyétől, az általa rendszeresen látogatott intézményektől, egyéb helyektől.

A főügyész közölte: a távoltartás a büntetőeljárási törvény szerint legfeljebb négy hónapra rendelhető el, ezt a bíróság indokolt esetben meghosszabbíthatja.

A távoltartás elrendeléséről hozott végzést az ügyész és a gyanúsított is tudomásul vette.

A bujáki panzióban megvert nő a Facebook-oldalán fényképekkel osztotta meg a párkapcsolatában történteket. Azt írta: a férfi – aki katonai főiskolát végzett alezredes – nem először bántalmazta. Ezúttal eltörte az orrát, a fejét és a testét ököllel szétzúzta, a haját kitépte, majdnem megfojtotta.

A rendőrök a férfit elfogták, és súlyos testi sértés miatt hallgatták ki gyanúsítottként.

A Honvédelmi Minisztérium az MTI megkeresésére korábban azt közölte, hogy megszüntették az érintett tartalékos katona szolgálati viszonyát.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. május 6.

Az Európai Bizottság kész lezárni a Lengyelországgal szemben indított 7-es cikk szerinti eljárást

Az Európai Bizottság véglegesítette elemzését a jogállamiság lengyelországi helyzetéről az Európai Unióról szóló szerződés 7-es cikke szerinti eljárással összefüggésben, és úgy ítélte meg, hogy Lengyelországban már nem áll fenn egyértelműen a jogállamiság súlyos megsértésének veszélye, ezért kezdeményezni kívánja az eljárás lezárását – tájékoztatott az uniós bizottság hétfőn.

2024. május 6.

A feketedoboz jelensége és következményei a mesterséges intelligencia alapú technológiákban

Vajon mennyire átlátható a mesterséges intelligencia működése? A „black box” kifejezés azt sugallja, hogy egy rendszer működése gyakran rejtély az emberek számára. De mi történik, ha például az OpenAI által fejlesztett ChatGPT algoritmus működését vizsgáljuk? És vajon ez a „fekete doboz” jelenség milyen kérdéseket vet fel a jogi és szabályozási követelmények teljesítésének képességéről, valamint a hibás döntésekért való felelősségről?