EU-s pénzeket elcsaló bűnszervezet ellen emeltek vádat


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A Csongrád Megyei Főügyészség vádat hét emberrel szemben, akik közül többen egy bűnszervezet tagjaként fiktív projektekhez pályáztak európai uniós és hazai költségvetési alapok támogatásaira – tájékoztatott az ügyészség szóvivője.


Szanka Ferenc közölte, az ügyészség a hét terheltet bűnszervezetben vagy bűnsegédként elkövetett költségvetési csalás bűntettével vádolja.

Az ügyészség szerint a vádlottak egy olyan hálózat tagjai voltak, amely részben saját, részben más személyek neve alatt működő gazdasági társaságokból állt, és volt olyan cég is, amelyet álnév alatt irányítottak. A céghálóba egy olyan Szlovákiában bejegyzett vállalkozást is bevontak, amely nem végzett valós gazdasági tevékenységet. 

Változásfigyeltetés

Ne maradjon le!

Használja Változásfigyeltetés szolgáltatásunkat az Önt érdeklő jogszabályok, jogterületek és tárgyszavak figyeltetésére!

Megrendelés >>

A cégek eltüntetéséhez elkészítették egy kitalált román állampolgár okmányát a vádlottak egyikének fényképével. Az okmányt felhasználva üzletrészeket vásároltak gazdasági társaságokban, emellett pályázati támogatások igénylése és bankoknál történő ügyintézés során is használták a dokumentumot.

A vádlottak a Dél-alföldi Regionális Fejlesztési Ügynökséghez olyan pályázatokat nyújtottak be, amelyek megvalósítása nem állt szándékukban, és nem is történt meg. A vádirat szerint a három fiktív projekttel az állami és az európai uniós költségvetésnek mintegy 120 millió forint kárt okoztak – tudatta a csoportvezető ügyész. 

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. október 30.

Parlament előtt a 2025-ös adócsomag

A kormány két lépésben megduplázná a családi adókedvezményt, 2 évvel meghosszabbítaná a kedvezményes, 5 százalékos lakásáfát, és kivezetni készül több különadót is. Parlament előtt az adócsomag.

2024. október 30.

NMHH: Ismerik, sokszor mégsem védekeznek a közösségi média veszélyei ellen a fiatalok

A serdülő lányok mintegy fele érzi magát kevésbé szépnek a közösségi médiafelületeken látottak hatására, mert sokukban nem tudatosul, hogy az online tér gyakran hamis valóságképet tár eléjük – egyebek mellett erre mutatott rá a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) kutatása, amely a 13–16 éves kamaszok közösségimédia-használati szokásait vette górcső alá.