Gazdasági Mediátor képzést indít a BKIK (x)


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A sikeresen vizsgázó hallgatók a teljes képzés elvégzéséről tanúsítványt kapnak, amely megfelel a hazai és az Európai Uniós jogszabályi követelményeknek.

A Gazdasági Mediátor képzést olyan főiskolát vagy egyetemet végzettek számára ajánlja a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara (BKIK), akik szeretnének az Igazságügyi Minisztérium jegyzékében hivatalosan elismert képzésről Európai Uniós jogszabályi követelményeknek megfelelő tanúsítványt szerezni, és olyan kompetenciákhoz jutni, melyeket munkájuk során is kamatoztathatnak.

A mediáció jogszabályi kereteit Magyarországon az Országgyűlés 2002. évi LV. törvénye szabályozza, amely nem csupán a mediátor státuszát és az eljárás rendjét szabályozza, hanem megnyitja az utat a mindennapi életben keletkező konfliktusok polgári mediációs eljárásban való megoldása felé is.

Az oktatás hatósági képzésnek minősül. Maradéktalanul teljesíti a közvetítői szakmai képzésről és továbbképzésről szóló 63/2009. (XII. 17.) IRM rendelet előírásait. A sikeresen vizsgázó hallgatók a teljes képzés elvégzéséről tanúsítványt kapnak, amely birtokában önálló Mediátor Praxist alapíthatnak és működtethetnek. Az oktatók hazai, illetve nemzetközileg is elismert szakemberek. További részletek itt.




Kapcsolódó cikkek

2024. szeptember 30.

Elhunyt Karsai Dániel

Elhunyt Karsai Dániel, a gyógyíthatatlan ALS betegséggel küzdő alkotmányjogász szombaton, halálhírét testvére, Karsai Péter jelentette be közösségi oldalán.

2024. szeptember 27.

Ruszofóbiával bővül az orosz btk.

Az orosz hatóságok a ruszofóbia-tétellel bővítenék a Büntető törvénykönyvet. Az ezzel kapcsolatos törvénymódosítási tervezet már el is készült.

2024. szeptember 27.

Magyarország az Európai Mestersége Intelligencia Testület első elnöke

Az Európai Unióban augusztusban lépett hatályba az „AI Act”, azaz a Mesterséges Intelligencia (MI) Rendelet, amely jogszabály célja, hogy egyensúlyt teremtsen a technológiai fejlődés előmozdítása és a biztonságos alkalmazás feltételeinek garantálása között.