GVH: Budapesten tart nemzetközi szemináriumot az Európai Jogi Akadémia


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A Gazdasági Versenyhivatallal (GVH) közösen, Budapesten tartja kétnapos tréningjét az Európai Jogi Akadémia (ERA); az oktatószeminárium a versenyhatósági felderítések, rajtaütések témakörét járja körül – közölte a versenyhivatal.

A közleményben kiemelték: a programra több országból érkeznek résztvevők, akik megtudhatják, hogyan néz ki a gyakorlatban egy versenyhatósági rajtaütés, milyen jogosultságai vannak a vizsgálóknak és milyen korlátokat szab számukra a bírósági ítélkezés. Hozzátették, hogy a szakemberek gyakorlati tanácsokat adnak arra, miként oldhatók meg a rajtaütések során leggyakrabban felmerülő problémák; a képzés keretében egy szimulált rajtaütéssel segítik az ismeretek elsajátítását.

Bak László, a GVH általános elnökhelyettese a közlemény szerint elmondta, hogy egy évekig tartó, bonyolult eljárás eredményessége akár egyetlen bizonyítékon is múlhat. Ezért nagyon fontos, hogy minden érintett fél, hatóságok, ügyvédek és vállalkozások tisztában legyenek a rajtaütések során fennálló jogaikkal és kötelezettségeikkel – tette hozzá. A GVH már 2023-ban is több ügyben alkalmazta a rajtaütés hatósági eszközét, legutóbb az élelmiszer-kiskereskedelem területén. A versenyhatóság felderítő munkájáról, az érdekes esetekről a GVH podcast csatornáján is készült egy beszélgetés. A németországi székhelyű ERA közösségi jogi továbbképző központ több mint 30 éves múltra tekint vissza – olvasható a GVH közleményében.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2015. október 26.

Fiatalok Kúrián innen és túl

Dr. Vaskuti András a büntető- és a sportbíró lélektanáról, az első fok és a Kúria közti átmenetről, a diákság szeretetéről és saját honlapjáról

2018. december 7.

Fókuszban az új generáció

A magyar bírósági szervezet kiemelten figyel az új generációra, a 2019-es képzési koncepció komplexen foglakozik a fogalmazók, bírósági titkárok és bírák képzésével, de a fiatalok a tudományos munka területén és nemzetközi szinten is kipróbálhatják magukat – hangsúlyozta köszöntőjében Dr. Gyarmathy Judit, az OBH elnökhelyettese a Consilium Peritorium alkalmából tartott ünnepségen.