Gyorsított eljárásban ítéltek egy kézilabdameccsen történt verekedésről


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Egy férfi kézilabda meccsen cserejátékosként rátámadt és többször megütötte az ellenfél csapat egyik játékosát – 250 ezer forint lett a bűntetése.

A Kiskőrösi Járási Ügyészség garázdaság bűntette miatt 2020. október 16-án gyorsított eljárásban bíróság elé állított egy férfit, aki 2020. szeptember 26-án Kiskőrösön verekedett. A vád szerint 2020. szeptember 26-án este Kiskőrösön egy férfi kézilabda meccs volt, amelyen a hazai és a siklósi csapatok mérkőztek meg egymással. A nyilvános bajnoki mérkőzésen – a játékidő letelte előtt 10 másodperccel – az egyik kiskőrösi és siklósi játékos között konfliktus alakult ki.

Ezt látta az ügy vádlottja, a siklósi játékos apja, aki szintén játékosként a cserepadon ült. A vádlott berohant a pályára és rátámadt a konfliktusban részes kiskőrösi játékosra. Meglökte a kiskőrösi férfi felsőtestét, mire a megtámadott játékos védekezésül átkarolta a vádlott nyakát, így mindketten a földre kerültek. Ezután a vádlott a kiskőrösi játékos hátára térdelve ököllel ütötte tovább. A további bántalmazást az odaérkező csapattársak akadályozták meg, a konfliktus hevében kisebb lökdösődés is kialakult.

Ezután mintegy 10 perccel a vádlott a versenybíró utasítására elhagyta a játékteret. Az öltözők előtt a folyosón állt a korábban megtámadott kiskőrösi játékos. A vádlott odament hozzá és ismét bántalmazni kezdte: egyszer nagy erővel pofon ütötte. A bántalmazás miatt a játékos a fején nyolc napon belül gyógyuló sérüléseket szenvedett, de könnyű testi sértés miatt nem kérte a vádlott megbüntetését.

A nyomozás elvégzése után a kiskőrösi rendőrök kezdeményezték a vádlott bíróság elé állítását. A Kiskőrösi Járási Ügyészség a szabadlábon lévő vádlottat nyilvános rendezvényen elkövetett garázdaság bűntette miatt 2020. október 16-án állította bíróság elé. A Kiskőrösi Járásbíróság a váddal egyezően bűnösnek mondta ki a vádlottat és 250 000 forint pénzbüntetésre ítélte. Az ítélet jogerős, ellene senki sem fellebbezett – derül ki a Bács-Kiskun Megyei Főügyészség sajtóközleményéből.

(Jogászvilág)


Kapcsolódó cikkek

2024. október 15.

Hová lehet fordulni, ha a szolgáltató korlátozza vagy törli a közösségi profilt?

Az online platformok használatakor – ideértve a közösségi és tartalommegosztó oldalakat – a felhasználók gyakran szembesülnek egy-egy bejegyzésük, hozzászólásuk törlésével, de akár a profiljuk korlátozásával is anélkül, hogy az érintett szolgáltató a döntését indokolta volna. Augusztus óta ilyen esetben egy peren kívüli vitarendezésre létrehozott, szakmailag független testülethez, az Online Platform Vitarendező Tanácshoz (OPVT) lehet fordulni.

2024. október 15.

„Halaszthatatlan a bírák és az igazságügyi alkalmazottak bérének rendezése!”

A címben szereplő állásfoglalásukat alátámasztó adatokat és tényeket mutattak be a Fővárosi Törvényszék vezetői azon a háttérbeszélgetésen, amelyet 2024. október 14-én tartottak Budapesten. A rendezvényen a bíróságok működését napjainkban leginkább érintő kérdésekről beszéltek a megszólalók: röviden ismertették az ítélkező tevékenységet alapvetően befolyásoló jogszabályváltozásokat, majd szó esett az igazságügyi alkalmazottak nagyarányú elvándorlásának okairól és következményeiről.