Handó: jól teljesített a bírósági szervezet


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A bírósági szervezet igen jól teljesített, amit jól mutat, hogy az elmúlt években mindössze 0,8 százalékkal emelkedett a bírói kar létszáma, miközben 24 százalékkal több ügy érkezett a bíróságokra, és 25 százalékkal több ügyet tudtak lezárni – mondta az Országos Bírósági Hivatal (OBH) elnöke pénteken Kaposváron.


Handó Tünde az új közigazgatási perrendtartás koncepciójáról szóló konferenciasorozat kaposvári állomásán, a tanácskozás megnyitóján gyakorlati és elméleti szakemberek előtt beszélt arról, hogy óriási feladatok állnak a bíróságok előtt, hiszen komoly kodifikációs folyamatok indultak el egyebek mellett a büntetőeljárásban, a polgári és a közigazgatási perrendtartásban.

Külön munkacsoport foglalkozik azzal, hogy az észrevételek, javaslatok eljussanak a jogalkotókhoz, akiknek a munkáját segítik a kaposvárihoz hasonló konferenciák is – mondta az OBH elnöke.

Handó Tünde arról is beszámolt, hogy a magyarországi közigazgatási bíráskodás Európa élvonalába került. Az elkészült 2014-es beszámoló szerint a munkaügyi perek száma 10 százalékkal csökkent, a befejezett ügyeké 5 százalékkal meghaladta a beérkezett ügyek számát. A közigazgatási ügyszakban csökkent a két éven túl tartó, ugyanakkor 12 százalékkal nőtt a 3 hónapon belül befejezett ügyek száma.

Új jogintézmény: a magáncsőd

Rendezvényünkön minden részletet megtudhat

Amiről biztosan szó lesz:
Hogyan készüljünk fel a magáncsőd indulására?
A jogintézmény bevezetésének/átültetésének körülményei 
A magáncsőd jegybanki szempontból történő bemutatása
A hitelezők eljárásbeli szerepe

Előadók: Dr. Szekér Judit, Martonovics Bernadett, Dr. Auer Katalin, Dr. Farkas Anita, Dr. Gyalog Ágnes

További információ és jelentkezés >>

Elmondta, az Európai Bizottság „eredménytáblája” szerint a közigazgatási ügyek intézésében a 28 tagország közül Magyarország számít a negyedik leggyorsabbnak, az ügyhátralékát tekintve pedig az ötödik legjobb a rangsorban.

„Ez mind a jó állam megvalósulását szolgálja. Ezzel a fajta szervezettséggel olyan eredményt tudunk nyújtani, ami példaértékű lehet” – fogalmazott az OBH elnöke.

Handó Tünde kitért arra is: amikor közigazgatásról van szó, az ügyfelek igénye, hogy az legyen olcsó, időszerű és minőségi. Ezt a hármas mércét kell szem előtt tartaniuk a jogalkotónak – tette hozzá.

A Dél-dunántúli Közigazgatási és Munkaügyi Regionális Kollégium által levezetett konferencia neves szakemberek előadásával, az aktuális jogviták ismertetésével, valamint a hivatásrendek résztvevőinek kerekasztal-beszélgetésével folytatódik.

(Forrás: MTI)


Kapcsolódó cikkek