Magyar elnök az AIJA élén


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Görgényi Orsolya az első elnök, aki a Kelet-Közép-Európai régióból származik.


Görgényi Orsolya, a Szecskay Ügyvédi Iroda partnere vette át az elnökséget a Fiatal Ügyvédek Nemzetközi Egyesületénél (AIJA), amit egy éven keresztül tölt be – olvasható a szervezet lapunkhoz eljuttatott közleményében. A szeptember 1-5 közötti londoni éves kongresszuson60 országból közel 700 résztvevő 5 napon keresztül több mint 40 óra szakmai továbbképzésen és számos egyéb networking és vezetői programon vett részt.

HMJ – Hatályos Magyar Jogszabályok három nyelven

Több mint 350 jogszabály, több mint 120 Legfelsőbb Bírósági határozat rendelkező része, a kettős adóztatásról szóló egyezmények jelentős része, több mint 100 Legfelsőbb Bírósági állásfoglalást, több mint 120 Versenytanácsi határozat három nyelven. Az új Jogtáron online módon is elérhető.

Bővebb információ és konstrukciók >>

„Nagy megtiszteltetés a számomra, hogy az AIJA több mint ötven éves történetében én lehetek az Egyesület első elnöke, aki a közép-kelet európai régióból származik.” – mondta Görgényi Orsolya. „Hiszek benne, hogy az AIJA tagsága és működése, a szakmai kapcsolatok és barátságok, amik a szervezeten keresztül köttetnek, hozzájárulnak ahhoz, hogy jobbá tegyük a világot. Napjaink fiatal jogászai közül sokan lesznek a jövő vezetői. Mind egyénileg, mind az AIJA tagjaiként nélkülözhetetlen szerepet játszanak az etikus üzleti kultúra formálásában,valamint a független ügyvédi hivatásgyakorlás és az alapvető emberi jogok védelmében világszerte. A következő egy év során az egyesület négy kontinensen, közel 20 rendezvény keretében igyekszik növelni befolyását, nemzetközi hírnevét és tagságát.”

dr. Görgényi Orsolya

A Fiatal Ügyvédek Nemzetközi Egyesülete, az 1962-ben alapított AIJA a 45 év alatti ügyvédek, jogtanácsosok, és jogászok egyetlen globális szervezete. Fő céljuk a fiatal jogászok határokon átnyúló együttműködésének és továbbképzésének támogatása, illetve azon értékek védelme, amelyek elengedhetetlenek az igazság és a jog érvényesítésében. Jelenleg a szervezetnek közel 90 országból körülbelül 4000 fiatal jogász illetve 50 szakmai szervezet a tagja. Az AIJA szemináriumok, jogi tanfolyamok és konferenciák széles skálájával segíti a szakmai párbeszédet és barátságot a fiatal, karrierjüket építő jogászok között szerte a világban.


Kapcsolódó cikkek