Megtagadható-e egy ítélet elismerése azon az alapon, hogy sérti a szólásszabadságot?
Három izgalmas ítéletet elemez legfrissebb podcastjában a Magyar Jogász Egylet.
Kapcsolódó termékek: Jogi kiadványok, Ügyvéd Jogtár demo
Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.
Házi őrizetbe kerül 30 napra Romániában a három hónapja előzetes letartóztatásban lévő Andrew Tate brit-amerikai állampolgárságú influenszer és testvére Tristan, miután pénteken a bukaresti táblabíróság helyt adott a vizsgálati fogság újabb meghosszabbítása ellen emelt óvásuknak – tudatta az Agerpres hírügynökség.
A szervezett bűnözés és terrorizmus elleni román ügyészség (DIICOT) emberkereskedelemmel, nemi erőszakkal és bűnszövetkezet működtetésével gyanúsítja őket, azt állítva, hogy fiatal lányokat szexuális tartalmú videók készítésére kényszerítettek. A videókat feltöltötték az internetre, amiből a testvérpárnak jelentős bevétele származott.
A hatóságok eddig hat áldozatot azonosítottak, akiket állításuk szerint egy Bukaresthez közeli, Ilfov megyei villában tartottak fogva. Az áldozatok a nyomozóknak elmondták, hogy a villát, amelyben egy videochat-stúdió volt berendezve, fegyveresek őrizték, őket pedig arra kényszerítették, hogy az „Owned by Tate” (Tate tulajdona) feliratot tetoválják magukra.
A tábalbíróság pénteki jogerős döntése szerint a Tate fivérek és két feltételezett bűntársuk – két román nő -, akiket szintén kiengedtek a fogdából, április 29-ig nem hagyhatják el lakhelyüket.
Bár a román hatóságok szerint a rendőrségi fogdában a fogvatartottaknak nem biztosítanak telefonhasználatot vagy más internet-hozzáférést, a több mint ötmillió Twitter-követővel rendelkező Tate három hónapos vizsgálati fogsága idején is rendszeresen tett közzé bejegyzéseket, amelyekben ártatlanságát hangoztatta, fogva tartása körülményeire panaszkodott, az ellene indult büntetőeljárást pedig a vagyonára és befolyására irigykedők bosszújának tulajdonította.
Őrizetbe vételük óta a Tate fivérek rendszeresen megjelentek a román médiában is, mivel számos alkalommal átvitték őket a DIICOT épületébe kihallgatásra, és érkezésüket, távozásukat mindig nagy médiaérdeklődés kísérte.
Vádemelés még nem történt az ügyben. A Tate fivérek küzdősportot űztek, kickboxversenyeken vettek részt, de főleg a közösségi médiában hívták fel magukra a figyelmet videóikkal, amelyekben rendszerint luxuskörnyezetben jelentek meg, drága autókat vezettek, és a nőkön gúnyolódó tartalmakat osztottak meg, amiért ideiglenesen le is tiltották őket a platformokról.
(MTI)
Három izgalmas ítéletet elemez legfrissebb podcastjában a Magyar Jogász Egylet.
A négyoldalú megállapodás alapján a bírák és az igazságügyi alkalmazottak 2025. január 1. és 2027. január 1. között három ütemben kapnak béremelést. Így 2027-re a bírák az átlagos jövedelme 48 százalékkal, a bírósági titkároké és fogalmazóké 82 százalékkal, míg a bírósági tisztviselőké 100 százalékkal emelkedhet.
A szervezett bűnözés elleni aktuális rendészeti feladatokról, a szükséges nemzetközi együttműködésekről, az online világ térhódításáról, valamint a szervezett bűnözés áldozatairól is szó esett a Nemzeeti Közszolgálati Egyetem rendészeti eszmecseréjén – olvasható a ludovika.hu-n.
Köszönjük, hogy feliratkozott hírlevelünkre!
Kérem, pipálja be a captchát elküldés előtt
Ha egy másik hírlevélre is fel szeretne iratkozni, vagy nem sikerült a feliratkozás, akkor kérjük frissítse meg a böngészőjében ezt az oldalt (F5)!
Kérem, válasszon egyet hírleveleink közül!