Huszonkét év fegyházbüntetésre ítélték az élettársát megfojtó férfit


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Húszról huszonkét év fegyházra súlyosította a Debreceni Ítélőtábla kedden annak a férfinek a büntetését, aki 2018 nyarán eltávozása alatt ölte meg barátnőjét – közölte a táblabíróság szóvivője.

Fórizs Ildikó felidézte: az első fokon eljáró Nyíregyházi Törvényszék 2019 szeptemberében emberölés bűntette és fogolyszökés vétsége miatt a férfit – mint többszörös visszaesőt – húsz év fegyházbüntetésre ítélte és tíz évre eltiltotta a közügyek gyakorlásától. Az ítélet ellen az ügyész súlyosításért, a vádlott és védője enyhítésért fellebbezett.

A férfi jogerős szabadságvesztését töltötte 2018-ban. Júniusban eltávozást kapott, hogy meglátogassa beteg édesapját. Elhatározta, hogy nem fog visszamenni a börtönbe, megszökik, bujkálni fog és rábeszéli a sértettet – akivel börtönbe vonulása előtt élettársi kapcsolatban élt -, hogy tartson vele. A pár június 16-án a reggeli órákban a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Nagyecsed környékén tartózkodott; a nő megpróbálta rávenni a férfit, hogy térjen vissza a büntetés-végrehajtási intézetbe; emiatt szóváltásba keveredtek, a férfi feldühödött és egy cipőfűzővel megfojtotta.

A férfit másnap egy lakatlan házban fogták el a közeli Fábiánházán.

Az ítélőtábla súlyosító körülményként értékelte, hogy a vádlott hátulról, orvtámadásként, tudatmódosító szer hatása alatt, közvetlen hozzátartozója ellen követte el a cselekményt.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. október 30.

Parlament előtt a 2025-ös adócsomag

A kormány két lépésben megduplázná a családi adókedvezményt, 2 évvel meghosszabbítaná a kedvezményes, 5 százalékos lakásáfát, és kivezetni készül több különadót is. Parlament előtt az adócsomag.

2024. október 30.

NMHH: Ismerik, sokszor mégsem védekeznek a közösségi média veszélyei ellen a fiatalok

A serdülő lányok mintegy fele érzi magát kevésbé szépnek a közösségi médiafelületeken látottak hatására, mert sokukban nem tudatosul, hogy az online tér gyakran hamis valóságképet tár eléjük – egyebek mellett erre mutatott rá a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) kutatása, amely a 13–16 éves kamaszok közösségimédia-használati szokásait vette górcső alá.