Huszonöt évet kapott a somoskőújfalui nő gyilkosa


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Különös kegyetlenséggel elkövetett emberölés és más bűncselekmények miatt 25 év fegyházra ítélte a Balassagyarmati Törvényszék kedden azt a férfit, aki tavaly bántalmazott és megerőszakolt egy 72 éves nőt. Az asszony a bántalmazásba belehalt – közölte a törvényszék sajtótitkára.

Bolyós Gergő elmondta: a 21 éves vádlott 2017. április 17-én erősen ittas állapotban, minden előzmény nélkül rátámadt a szomszédos házban élő, mozgásában és védekezésben erőteljesen korlátozott idős asszonyra. Megverte, megerőszakolta, majd a magatehetetlen nőt magára hagyta.

Az asszony az elszenvedett sebesülések következtében életét vesztette.

A vádlott védője fellebbezést jelentett be, az ügyészség pedig fenntartott három nap gondolkodási időt, így az ítélet nem jogerős.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. október 25.

GVH-elnök: Kulcskérdés az MI széleskörű, de helyes alkalmazása

„A mesterséges intelligencia széleskörű, de helyes alkalmazása jelentős pozitív hatással lehet a hazai vállalkozások termelékenységére és versenyképességére” – hangsúlyozta Rigó Csaba Balázs, a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) elnöke az 50. Európai Versenynapon, Budapesten. Az egynapos konferencia során a kontinens versenyjogi közösségének prominens szakértői vitatták meg a szakpolitika legaktuálisabb kérdéseit, többek között a fenntarthatóság és a versenypolitika kapcsolatát és a mesterséges intelligencia jövőbeli lehetőségeit és kockázatait is. A GVH a konferencia keretében a nemzetközi közösség számára is bemutatta a mesterséges intelligencia piacelemzésének eredményeit.

2024. október 25.

Megjelent a CEPEJ igazságszolgáltatási rendszerek értékeléséről szóló 2024. évi jelentése

Az Európa Tanács égisze alatt működő, az Igazságszolgáltatás Hatékonyságáért Felelős Európai Bizottság (European Commission for the Efficiency of Justice, CEPEJ) az európai igazságszolgáltatási rendszerek minőségének és hatékonyságának megerősítése érdekében jött létre. Feladata, hogy elemezze az igazságügyi rendszerek elért eredményeit, feltárja a nehézségeket, és javaslatokat dolgozzon ki ezek leküzdésére, egyúttal támogatást nyújtson a tagállamoknak.