Igazságügyi életpályamodell: évi 7 milliárd


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Évente 6-7 milliárd forintba kerülne az igazságügyi életpályamodell többlépcsős bevezetése – ismertette a Magyar Bírói Egyesület (MBE) elnöke csütörtökön az M1 aktuális csatorna műsorában.


Makai Lajos elmondta, legutóbb 2004-ben volt bérrendezés az igazságszolgáltatásban, és bíznak abban, hogy pozitív választ kapnak Orbán Viktor miniszterelnöktől, akihez nyílt levélben fordultak az ügyben.

Ez a terület olyan kis szegmense a közszférának, hogy pusztán politikai elhatározás kérdése, lesz-e változás vagy nem – fogalmazott. Az igazságszolgáltatás éves költségvetése 80-90 milliárd forint körül van – tette hozzá.

(Forrás: MTI)

Ügyvédvilág hírlevél

Friss hírek, szakmai cikkek, bírósági döntések, jogszabályfigyelő.

Kéthetente megjelenő hírlevelünkben összefoglaljuk az elmúlt időszak aktuális változásait, válogatunk értékes szakmai tartalmainkból, valamint tájékoztatjuk a legújabb szakirodalmakról, szolgáltatásokról, képzésekről.

Feliratkozás >>


Kapcsolódó cikkek

2023. december 6.

A Társaság a Szabadságjogokért és a Political Capital bejelentése után a Nemzeti Választási Iroda megkezdte a választópolgárok számára vonatkozó adatszolgáltatást

Az önkormányzati választás során szó szerint egy-két szavazaton is múlhat egy polgármesteri szék sorsa, ezért, ha lehet, még az országgyűlési választásnál is fontosabb, hogy a választásig hátralévő időszakban időről időre lássuk, hányan jelentik át magukat egyik településről a másikra. Az esetleges voksturizmus így lehet leleplezhető. 

2023. december 6.

A digitális állampolgárság külföldi mintái és alkotmányos pillérei

Az új digitális személyazonosítást szolgáló alkalmazás az Európai Parlament és a Tanács 910/2014/EU rendeletének (eIDAS rendelet) megfelelően kerül kialakításra. A norma azt szabályozza, hogy a bizalmi szolgáltatók hogyan nyújthatnak ügyfélazonosítási és az aláírás vitathatatlanságát biztosító szolgáltatásokat, valamint hogyan kell a működésüket szabályozni, illetve elismerni az EU összes tagállamában.