Ismert a top 10 ügyvédi iroda árbevétele


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Először – és vélhetően utoljára – az ügyvédi irodáknak idén közzé kellett tenniük számviteli beszámolóikat. A Mandiner.jog ez alapján állította össze a listát.


Az ügyvédekről szóló 1998. évi XI. törvény 68. § (8) bekezdésének 2013-as módosítása nyomán ettől az évtől kezdve az ügyvédi irodáknak május 31-ig kellett – illetve sok esetében csak kellett volna – leadniuk a 2014. évre vonatkozó számviteli beszámolójukat, amelyeket a területi kamarák nyilvánosságra hoztak. Az Országgyűlés kedden kivette a törvény szövegéből a 2013-as módosítást, amely még nem lépett hatályba, így a lista vélhetően egyszeri és megismételhetetlen – írja a Mandiner.jog.

Az elérhető adatok alapján a legnagyobb és legismertebb budapesti ügyvédi irodák nettó árbevétele 2014-ben a következők szerint alakult:

A személyiség és a média a polgári és a büntetőjogban

Számos izgalmas, elgondolkodtató, különböző nézőpontot felvillantó tanulmány szerepel a kötetben, mely felöleli a téma polgári jogi és büntetőjogi vonatkozásait, bemutatva az ide vágó hazai bírói gyakorlatot is.

További információ és megrendelés >>

1. Horváth és Társai DLA Piper – 2,148 milliárd forint (ebből 1,236 milliárd Ft belföldi árbevétel)

2. Oppenheim – 2,084 milliárd forint, (1,260 milliárd Ft) 

3. Baker & McKenzie – 1,881 milliárd forint (981 millió Ft)

4. Nagy és Trócsányi – 1,721 milliárd forint (981 millió Ft)

5. Andrékó Kinstellar – 1,711 milliárd forint (teljes egészében belföldi)

6. Allen and Overy – 1,433 milliárd forint (teljes egészében belföldi)

7. Réti, Antall és Társai – 1,082 milliárd forint (880 millió Ft)

8. Dezső és Társai – 959 millió forint (teljes egészében belföldi)

9. Szabó, Kelemen és Társai – 929 millió forint (teljes egészében belföldi)

10. Siegler Ügyvédi Iroda – 788 millió forint (teljes egészében belföldi)

További részleteket itt talál.


Kapcsolódó cikkek

2024. május 17.

Az Európa Tanács nemzetközi egyezményt fogadott el a mesterséges intelligenciáról

Az Európa Tanács elfogadta az első olyan nemzetközi, jogilag kötelező érvényű szerződést, amelynek célja, hogy a mesterséges intelligenciát (MI) használó rendszerek alkalmazása során biztosítsa az emberi jogok, a jogállamiság és a demokrácia jogi normáinak tiszteletben tartását -közölte pénteken a strasbourgi székhelyű nemzetközi szervezet.

2024. május 17.

Döntött a Kúria: fizessenek a pervesztesek!

Sokan ismerhetik akár saját kárukon azt a jelenséget, hogy a bíróságok jellemzően mérséklik a pernyertes számára megítélt ügyvédi munkadíjakat. Ezzel a pernyertesnek indokolatlan veszteséget kell elkönyvelnie, közvetetten pedig piactorzító hatása is van. Most a Kúria precedensértékű, tehát kötelező döntésben reagált erre a jelenségre. Nézzük előbb a legfontosabb fejleményeket, majd azt, hogy mindez hogyan hat a perstratégiára!

2024. május 17.

Gyermek külföldre vitele: akár vissza is fordíthatnak a határon, ha nincs nálunk a megfelelő papír

Ha csak az egyik szülővel utazik egy kiskorú külföldre, akár csak néhány napra, érdemes hozzájáruló nyilatkozatot kérni a másik szülőtől is, hogy ne érje kellemetlen meglepetés az utazókat. Hosszabb külföldi tartózkodás, például munkavállalás vagy tanulmányok folytatása esetén mindenképpen szükség lesz a nyilatkozatra, de egy rövidebb kiruccanás esetén is kérhetik a hatóságok, és ennek hiányában akár meg is tagadhatják a határátlépést. Elvált szülők esetén, ha a különélő szülő viszi el a gyermeket, még büntetőügy is lehet abból, ha a külföldre utazás a gyermeket nevelő szülő hozzájáruló nyilatkozata nélkül történik.