Ítélethirdetés előtt gázolták halálra a gyilkossági ügy vádlottját


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Vonatszerencsétlenség áldozata lett az ítélethirdetést megelőző napon a „tóalmási emberölésként” ismertté vált büntetőügy vádlottja.

Ítélethirdetés helyett rendkívüli bejelentéssel zárult annak a vádlottnak a tárgyalása, aki ellen az ügyészség korábban előre kitervelten és védekezésre képtelen személy sérelmére elkövetett emberölés bűntette miatt emelt vádat.

A bíró a tárgyaláson ismertette a rendőri jelentés egy részét, mely szerint a „tóalmási emberölésként” ismertté vált büntetőügy vádlottja az a fiatal férfi, aki az ítélethirdetést megelőző napon vonatbaleset áldozata lett.

A férfit szerdán reggel egy Kőbánya-Kispestről Székesfehérvárra tartó vonat gázolta halálra a Kőér utca közelében.

A bíróság a halotti anyakönyvi bizonyítvány beszerzését követően tárgyaláson kívül dönthet a büntetőeljárás megszüntetéséről.

Az ügyről azt írták, három évvel ezelőtt indult a büntetőeljárás, miután 2019. április 5-én, egy tóalmási emésztőgödörből kerültek elő egy 2013 óta eltűntként keresett nő maradványai.

A férfi azzal vádolták, hogy 2013. szeptember 7-én a nőt egy párnával megfojtotta, majd a holttestet az ingatlanuk mellett található emésztőgödörbe dobta – közölte a Budapest Környéki Törvényszék.


Kapcsolódó cikkek

2024. október 30.

Parlament előtt a 2025-ös adócsomag

A kormány két lépésben megduplázná a családi adókedvezményt, 2 évvel meghosszabbítaná a kedvezményes, 5 százalékos lakásáfát, és kivezetni készül több különadót is. Parlament előtt az adócsomag.

2024. október 30.

NMHH: Ismerik, sokszor mégsem védekeznek a közösségi média veszélyei ellen a fiatalok

A serdülő lányok mintegy fele érzi magát kevésbé szépnek a közösségi médiafelületeken látottak hatására, mert sokukban nem tudatosul, hogy az online tér gyakran hamis valóságképet tár eléjük – egyebek mellett erre mutatott rá a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) kutatása, amely a 13–16 éves kamaszok közösségimédia-használati szokásait vette górcső alá.