Jogtár®-kisokos – a veszélyhelyzettel összefüggésben bevezetett új funkciók használata Koronavírus


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Cikkünkben a Jogtár veszélyhelyzet miatt bevezetett nóvumaira fókuszálunk.

Ahogy mindennapjainkra, úgy a jogalkotásra is komoly hatást gyakorolt a koronavírus-járvány, és az annak következtében Magyarországon kihirdetett veszélyhelyzet és különleges jogrend.

A NetJogtáron létrehoztunk egy folyamatosan frissülő, a jelenlegi állapot összes vonatkozó jogszabályát listázó Veszélyhelyzet menüpontot. Jogaszvilag.hu, ado.hu portáljainkon a témában releváns cikkeket egy Koronavírus-infó elnevezésű fül alatt gyűjtöttük össze.

Mindezeken túl a Jogtár® platform felületén is több újdonsággal próbáljuk segíteni felhasználóink hatékony joghoz jutását.
A Jogtáron a veszélyhelyzettel összefüggő valamennyi joganyagot elláttuk a Koronavírus-járvány (COVID-19) tárgyszóval. A tárgyszóra keresve listázhatóak a joganyagok.

A Változásfigyelő/Figyeltetési beállítások menüpontban hozzáadhatja a Koronavírus-járvány (COVID-19) kifejezést a tárgyszavakhoz. Ügyeljen arra, hogy az oldal tetején található E-mail értesítést kérek négyzet be legyen pipálva. Ha elvégzi ezt a beállítást, akkor valamennyi új, a veszélyhelyzettel összefüggő intézkedésről szóló joganyagról e-mail értesítést fog kapni a Magyar Közlönyben történő kihirdetést követően.

Az adatbázisok között létrehoztunk egy Veszélyhelyzet és egy Veszélyhelyzet – EU adatbázist, ahol folyamatosan nyomon követheti a kapcsolódó magyar és EU-s joganyagokat is.

További friss tartalmainkról folyamatosan hírt adunk a jövőben is, kérjük, hogy kövesse szakmai portáljainkat, továbbá a Wolters Kluwer Hungary Kft. Facebook-, illetve LinkedIn-oldalát!


Kapcsolódó cikkek

2024. november 5.

Európai precedenst teremthet a német bíróság, amely kimondta, hogy nem törvénysértő a képgeneráló mesterséges intelligenciák adatkezelése

Egy német bíróság visszautasította a nagyméretű képi adatkészleteket szolgáltató, nonprofit LAION (Large-scale AI Open Network) elleni szerzői jogok megsértése miatt beadott keresetet. Az adatkészleteket olyan képgeneráló modellek használják, mint a Midjourney, a Stable Diffusion és mások, rajtuk gyakorolnak. A szolgáltató tevékenysége a jogi védelem alatt álló tudományos kutatások kategóriába tartozik – mondta ki a verdikt.

2024. november 5.

Az igazságügyi szakértőkkel kapcsolatos törvényeket módosítottak

A szakértői pálya vonzóbbá tétele a célja az egyes törvényeknek az igazságügyi szakértőkkel és a szakértői bizonyítással összefüggő módosításának. A törvényt 121 igen, 13 nem szavazattal és 31 tartózkodás mellett fogadta el az Országgyűlés.