Jogvédelmi biztosítás: több tízezer forint a költség


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A Generali Biztosítónál jogvédelmi biztosítást kötő ügyfelek az utolsó lezárt üzleti évben, 2012-ben több mint 1600 esetben fordultak segítségért a céghez, amely 54 millió forintot fizetett ügyvédi díjakra és egyéb jogi költségekre, így egy esetre több mint 33 ezer forint jutott – közölte a biztosító.


Az ügyfelek a legtöbb esetben (26 százalékban) a társasházak közös költségének behajtása ellen kértek jogvédelmet. Sok esetben a fizetendő összeg vagy – költözés esetében – a kifizetendő hónapok száma okozott a lakó és a társasház között jogvitát, amelyek rosszabb esetben akár költséges pereskedésig is fajulhatnak.

A második leggyakoribb eset a különböző szerződésszegésekből adódó vita (18 százalék), míg a harmadik helyen az ingatlanokkal kapcsolatos sérelmek, valamint a munkahelyi összetűzések álltak 9-9 százalékkal. Jelentős még a gépjárműveket érintő esetek száma (8 százalék), továbbá a büntető- és szabálysértési ügyek aránya (5 százalék).

A Generali ezer fős mintán mérte fel azt, hogy a lakosság milyen arányban vett igénybe jogi segítséget, és az derült ki, hogy 51 százalékuknak volt már szükségük ügyvédre. A legtöbben (43 százalékuk) szerződés, azon belül is főként adásvételi szerződés elkészítéséhez igényelték ügyvéd közreműködését.

A megkérdezettek harmada öröklési ügyben, míg több mint negyede válás, illetve gyermekelhelyezés miatt kért jogi segítséget. A felmérésben résztvevők mintegy ötöde fordult munkajogi problémával ügyvédhez.

(Forrás: MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. szeptember 30.

Elhunyt Karsai Dániel

Elhunyt Karsai Dániel, a gyógyíthatatlan ALS betegséggel küzdő alkotmányjogász szombaton, halálhírét testvére, Karsai Péter jelentette be közösségi oldalán.

2024. szeptember 27.

Ruszofóbiával bővül az orosz btk.

Az orosz hatóságok a ruszofóbia-tétellel bővítenék a Büntető törvénykönyvet. Az ezzel kapcsolatos törvénymódosítási tervezet már el is készült.

2024. szeptember 27.

Magyarország az Európai Mestersége Intelligencia Testület első elnöke

Az Európai Unióban augusztusban lépett hatályba az „AI Act”, azaz a Mesterséges Intelligencia (MI) Rendelet, amely jogszabály célja, hogy egyensúlyt teremtsen a technológiai fejlődés előmozdítása és a biztonságos alkalmazás feltételeinek garantálása között.